Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS: Miodowicz nie powinien być szefem komisji ds. specsłużb

0
Podziel się

#
dochodzi wypowiedź posła PiS Jarosława Zielińskiego
#

bEgjHGJh

# dochodzi wypowiedź posła PiS Jarosława Zielińskiego #

08.07. Warszawa (PAP) - Według posłów PiS, szef komisji ds. służb specjalnych Konstanty Miodowicz (PO) pełni swą funkcję "z naruszeniem prawa". Ich zdaniem, zgodnie z regulaminem Sejmu, powinien się jej zrzec dwa miesiące temu.

W czwartek pełniący obowiązki szefa klubu PiS Marek Kuchciński w piśmie skierowanym do Prezydium Sejmu podkreślił, że - zgodnie z art. 138 regulaminu Sejmu - przewodniczący komisji ds. służb specjalnych ustępuje po sześciu miesiącach od chwili objęcia przewodnictwa. Kuchciński zwraca uwagę, że Miodowicz stoi na czele komisji od 22 października 2009 roku, o dwa miesiące dłużej niż pozwala regulamin.

bEgjHGJj

"Istnieje poważne zagrożenie, że czynności dokonywane przez przewodniczącego komisji i samą komisję pod jego przewodnictwem po upływie wskazanego wyżej terminu są obciążone wadą bezprawności" - uważa szef klubu PiS.

Zasiadający w komisji Sławomir Rybicki (PO) odpiera te zarzuty. "Konstanty Miodowicz przewodniczy komisji krócej niż jego poprzednik, czyli poseł Jarosław Zieliński z PiS, który - jak pamiętam - dziewięć miesięcy był przewodniczącym i nic złego się nie działo" - podkreślił.

Rybicki dodał, że trwają prace nad regulaminem komisji, który doprecyzuje zasady wybory przewodniczącego i jego zastępcy.

Poseł PiS Jarosław Zieliński zaznaczył, że gdy był szefem komisji nie istniał przepis regulaminu mówiący o tym, że poseł może pełnić tę funkcję przez sześć miesięcy. "Nie pełniłem funkcji szefa komisji pod rządami obecnego regulaminu. Teraz ten przepis jest obligatoryjny" - dodał.

bEgjHGJp

Do czasu nadania tej depeszy PAP nie udało się skontaktować z Miodowiczem.(PAP)

tgo/ la/ jbr/

bEgjHGJK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)