Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS o Smoleńsku. Za zamkniętymi drzwiami

0
Podziel się

- Nie spoczniemy zanim prawda nie zostanie ukazana - podkreśla poseł PiS Jarosław Zieliński.

PiS o Smoleńsku. Za zamkniętymi drzwiami
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDIefooR

Na tydzień przed pierwszą rocznicą katastrofy smoleńskiej, członkowie Rady Politycznej PiS przyjmą uchwałę w tej sprawie.

Jak powiedział Jarosław Zieliński w stanowisku, które Rada ma przyjąć podkreślono, że _ wszyscy - jako Polacy - powinniśmy uczcić rocznicę katastrofy smoleńskiej . Znajdzie się w niej też apel o wyjaśnienie przyczyn tragedii. - Powiemy, że my przynajmniej nie spoczniemy zanim prawda nie zostanie ukazana, bo dziś, mimo upływu roku, tej prawdy nie znamy _ - podkreślił.

Zieliński powiedział, że nie będą omawiane już kwestie organizacyjne związane z rocznicą, bo są one już ustalone.

bDIefooT

Jarosław Kaczyński zapowiadał wielokrotnie, że nie weźmie udziału w oficjalnych obchodach pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia o godz. 8 będzie uczestniczył w mszy świętej w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu; następnie pojawi się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie pomodli się za ofiary katastrofy.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t100813.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rodziny;ofiar;chca;podejsc;do;wraku;tu-154m,120,0,804984.html) Rodziny ofiar chcą podejść do wraku TU-154M

Następnie około godz. 12, tuż po oficjalnych uroczystościach w tym miejscu, klub PiS uda się na Powązki Wojskowe, gdzie znajduje się mogiła ofiar katastrofy smoleńskiej.

Po godz. 14 prezes PiS i parlamentarzyści tego ugrupowania udadzą się do Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki na inaugurację ruchu poświęconego dorobkowi prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak każdego dziesiątego dnia miesiąca, wieczorem prezes PiS będzie uczestniczył w mszy w archikatedrze św. Jana, skąd zaplanowano przemarsz przed Pałac Prezydencki.

bDIefooZ

Jak powiedział przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński, na posiedzeniu odbędzie się też dyskusja o _ Raporcie o stanie państwa _, w którym skrytykowano rządy PO-PSL.

Raport został opublikowany na stronach internetowych PiS. W dokumencie tym PiS stawia zarzuty rządowi Donalda Tuska w niemal wszystkich dziedzinach funkcjonowania państwa. W 56 rozdziałach, jest mowa o - jak to ujęto - _ systemie Tuska _, czyli o tym, dlaczego III RP wymaga - według polityków PiS - _ wielkiej naprawy _.

Rada ma też przyjąć regulamin wyborów wewnątrzpartyjnych na poziomie gmin i powiatów. Posiedzenie, które jest zamknięte dla mediów, rozpoczęło się od przemówienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Przed siedzibą partii protestuje kilka osób nazywających siebie _ obrońcami krzyża z Krakowskiego Przedmieścia _. Rozdają ulotki dotyczące katastrofy smoleńskiej i wzywają członków Rady _ do walki z Platformą Obywatelską _. Jak powiedział Zieliński, nie są oni związani z PiS. Są to - jak mówił - obywatele, którzy działają na własną odpowiedzialność.

bDIefopa

Rada polityczna jest najwyższą władzą uchwałodawczą PiS w okresach pomiędzy posiedzeniami kongresu. Do kompetencji rady należy m.in. wybór - na wniosek prezesa partii - składu komitetu politycznego.

bDIefopu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)