Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS: od piątku obowiązują nowe zasady kontaktów z mediami

0
Podziel się

Polityków PiS obowiązują nowe zasady kontaktów z mediami - poinformował w
piątek PAP rzecznik tej partii Adam Hofman. Za nieskonsultowane z biurem prasowym klubu
parlamentarnego występy w mediach ma grozić m.in. wyrzucenie z list wyborczych.

bEqnPCXV

Polityków PiS obowiązują nowe zasady kontaktów z mediami - poinformował w piątek PAP rzecznik tej partii Adam Hofman. Za nieskonsultowane z biurem prasowym klubu parlamentarnego występy w mediach ma grozić m.in. wyrzucenie z list wyborczych.

Jak informowała w czwartek PAP, na posiedzeniu komitetu politycznego kierownictwo partii rozmawiało o nowych zasadach współpracy z mediami. Na piątkowym posiedzeniu klubu PiS szczegóły zostały przedstawione posłom.

"Wczoraj komitet polityczny podjął uchwałę, dzisiaj została przekazana klubowi. Dotyczy udziału w centralnych programach telewizyjnych i radiowych posłów krajowych i europejskich. Od dziś ma być tak, że każdy parlamentarzysta, gdy dostanie zaproszenie od dziennikarza czy wydawcy, odsyła go do biura prasowego, które będzie decydować kto ma pójść. Sankcje to między innymi niekandydowanie do Sejmu czy Parlamentu Europejskiego" - powiedział PAP Hofman.

bEqnPCXX

Rzecznik PiS zapytany o to dlaczego nowe zasady są wprowadzane akurat w tym momencie odpowiedział: "Zbliżają się najważniejsze wybory dla Polski. Trzeba być jeszcze bardziej sprawnym, skutecznym. Trzeba dobrze funkcjonować. To była inicjatywa prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aby lepiej opanować front medialny".

Hofman na pytanie czy posłowie na posiedzeniu klubu zgłaszali jakieś wątpliwości wobec nowych zasad, odpowiedział: "Nawet szemrania nie było".

"Przestrzeganie tych zasad jest warunkiem zwycięstwa. Jesteśmy dorosłymi ludźmi, wiemy, że chcemy wygrać. Żeby wygrać, trzeba też narzucić na siebie pewne rygory. Partia to nie jest zlepek różnych interesów, tylko grupa ludzi, którzy mają wspólny cel" - zaznaczył. (PAP)

tgo/ mok/ jra/

bEqnPCYy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)