Notowania

pis
02.11.2010 14:10

PiS przedstawi "dekalog samorządowca"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawi w czwartek "dekalog samorządowca" - zbiór zasad, którymi kierować się będą samorządowcy partii - powiedział we wtorek PAP rzecznik sztabu wyborczego PiS Jacek Sasin.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawi w czwartek "dekalog samorządowca" - zbiór zasad, którymi kierować się będą samorządowcy partii - powiedział we wtorek PAP rzecznik sztabu wyborczego PiS Jacek Sasin.

W czwartek rano w Warszawie Jarosław Kaczyński ma spotkać się z dziennikarzami, by rozmawiać o szczegółach programu samorządowego. Sasin zapowiedział, że podczas spotkania przedstawiony zostanie także zestaw zasad, które będą obowiązywały samorządowców Prawa i Sprawiedliwości.

"Nazwaliśmy to roboczo +dekalogiem samorządowca+. Są to takie główne zasady, których samorządowcy PiS zobowiążą się przestrzegać. Chcemy, by prezes był tą główną osobą, która będzie gwarantowała w imieniu Prawa i Sprawiedliwości przestrzeganie tych zasad" - podkreślił rzecznik sztabu wyborczego.

W czwartek wieczorem prezes PiS ma się spotkać z działaczami partii w Wołominie (woj. mazowieckie). W sobotę i niedzielę Kaczyński weźmie udział w konwencjach w Łodzi i w Lublinie.

Rzecznik sztabu wyborczego PiS poinformował także PAP, że w przyszłym tygodniu zainaugurowana zostanie "akademia samorządowa", która - jak tłumaczył - ma być miejscem szkolenia kadr do samorządu terytorialnego. "Start +akademii samorządowej+ nastąpi z udziałem m.in. prof. Jadwigi Staniszkis, innych ekspertów oraz z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego w przyszłym tygodniu, z tego, co pamiętam, 12 listopada" - powiedział.

Według rzecznika sztabu PiS obecnie brakuje miejsc, w których przyszli samorządowcy mogliby się kształcić.

Sasin zapowiedział, że w przyszłym tygodniu - w ramach kampanii wyborczej przed wyznaczonymi na 21 listopada wyborami samorządowymi - prezes PiS ma zaplanowane spotkania w kraju. "W przyszłym tygodniu głównie będzie się ta kampania toczyła w terenie. (...) Prezes będzie bardzo dużo jeździł, praktycznie codziennie będzie gdzieś w kraju" - zaznaczył.

Jak powiedział, szef PiS ma w przyszłym tygodniu odwiedzić m.in. Podkarpacie - Przemyśl, Stalową Wolę i Łańcut; Mazowsze - Siedlce, Ostrołękę. Kaczyński będzie także na Podlasiu - w Białej Podlaskiej oraz w Małopolsce - m.in. w Krakowie, gdzie przewidywana jest duża konwencja partii.

Także Krzysztof Jurgiel (PiS) zaznaczył w rozmowie z PAP, że kampania w ciągu najbliższych dwóch tygodni obejmie spotkania w kilkudziesięciu miastach, podczas których rozdawane będą materiały wyborcze partii. Jak zaznaczył Jurgiel, kończy się etap przygotowywania materiałów wyborczych PiS, ulotek i plakatów.

"Na koniec kampanii mamy niespodziankę, ale o niej nie będę mówił, coś nietypowego, do tej pory nie było tego w żadnej kampanii samorządowej" - podkreślił Jurgiel.(PAP)

sdd/ ju/ ura/

Tagi: pis, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz