Notowania

wybory
25.06.2010 18:48

PiS rusza w Polskę: "Jarkobusy", wiece, ulotki

160 posłów ruszyło wspierać kandydata PiS na prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*160 parlamentarzystów PiS od piątku będzie aktywnie przekonywać wyborców do poparcia w II turze wyborówJarosława Kaczyńskiego. Mają m.in. uczestniczyć w wiecach i rozdawać ulotki.*

W piątek spod Sejmu wyruszyły cztery autokary z wizerunkiem kandydata PiS i jego hasłem: _ Polska jest najważniejsza _. Zabrały 160 parlamentarzystów, którzy mają do końca kampanii agitować głównie w województwach: łódzkim, śląskim, wielkopolskim, dolnośląskim, świętokrzyskim i mazowieckim.

_ - Będziemy wspierać lokalne sztaby wyborcze i wolontariuszy. Chcemy zmobilizować elektorat, na którym bardzo nam zależy: ten, który w pierwszej turze nie głosował _ - mówi szef Komitetu Wykonawczego PiSJoachim Brudziński.

Poseł PiS zapewnił, że akcja jest koordynowana z szefami okręgowych struktur partii. - _ Formy pracy parlamentarzystów będą różne. Przez organizowanie spotkań z wyborcami poprzez akcję bezpośrednią: rozdawanie ulotek i namawiania _ - podkreśla Brudziński.

Inicjatywa wyszła od samych parlamentarzystów, którzy podczas posiedzenia klubu podjęli uchwalę ws. zaangażowania w kampanię Jarosława Kaczyńskiego.

fot: PAP/Pawe Kulafot: PAP/Pawe Kula[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/autobusy;wyborcze;kaczynskiego;i;komorowskiego,galeria,3888,0.html)W piątek posłowie i senatorowie PiS zachęcali do głosowania i rozdawali ulotki mieszkańcom województwa mazowieckiego. Byli w Warce, Kozienicach i Radomiu, gdzie ponadto uczestniczyli w obchodach 34. rocznicy Radomskiego Czerwca 1976 roku.
W poniedziałek parlamentarzyści PiS podzieleni na kilkudziesięcioosobowe grupy odwiedzą Skierniewice, Łódź, Pabianice, Sieradz, Zduńską Wolę, Koło, Konin, Gniezno, Poznań, Turek, Kalisz, Ostrów Wielkopolski i Wrocław; we wtorek - Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Radomsko, Częstochowę, Zgierz i Leszno; w środę - Zawiercie, Dąbrowę Górniczą, Sosnowiec, Bytom, Zabrze, Głogów, Polkowice, Lubin, Legnicę, Świdnicę i Wałbrzych; w czwartek - Tychy, Pszczynę, Czechowice-Dziedzice, Gliwice, Rybnik, Jelenią Górę, Strzelin i Opole, a w piątek Lublin i Kielce.

Sztab Kaczyńskiego ma już plan jego aktywności w ostatnim tygodniu kampanii. W piątek Jarosław Kaczyński zakończy kampanię wiecem w Warszawie.

_ - Tydzień upłynie w cieniu debat. Ale Jarosław Kaczyński odwiedzi kilka miast. Będzie w Łodzi, Wrocławiu, Białymstoku i na Śląsku. W tych miejscach, gdzie był rzadziej, będą posłowie klubu parlamentarnego _ - powiedział rzecznik sztabuPaweł Poncyljusz.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Komorowski prosi o 500 dni spokoju i obiecuje reformy ]( http://news.money.pl/artykul/komorowski;prosi;o;500;dni;spokoju;i;obiecuje;reformy,156,0,637084.html )
* [ Kandydat o gazie z łupków: "to może być wielki interes" ]( http://news.money.pl/artykul/kandydat;o;gazie;z;lupkow;to;moze;byc;wielki;interes,132,0,637060.html )
* [ PO i PiS liczą na wyborców Pawlaka ]( http://news.money.pl/artykul/po;i;pis;licza;na;wyborcow;pawlaka,128,0,637056.html )
*
Tagi: wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz