Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poparcie dla partii
11.07.2013 14:36

PiS wciąż przed PO. Nowy sondaż poparcia dla partii

Gdyby wybory odbyły się na początku lipca, w Sejmie znalazłyby się tylko cztery partie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

30 procent dla PiS, 26 procent dla PO - takie poparcie otrzymałyby te partie, gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku lipca - wynika z sondażu TNS OBOP. W Sejmie znalazłyby się także SLD - 9 procent głosów oraz Ruch Palikota - 5 procent.

Poparcie dla PiS pozostaje bez zmian w stosunku do czerwca, a dla PO - wzrosło o 3 punkty procent. Pozostałe ugrupowania uzyskały poparcie poniżej 5 proc. progu wyborczego. Na PSL chciało głosować 4 proc., na Nową Prawicę, na PJN oraz Solidarną Polskę po 2 proc. badanych.

TNS OBOP podkreśla jednak, że nie można wykluczyć szans PSL na wejście do parlamentu. - _ Mimo że partia uzyskała tylko czteroprocentowe poparcie, trzeba mieć na uwadze, że przedstawiony wynik uwzględnia w podstawie oprocentowania również osoby niezdecydowane jak głosować _ - zauważa ośrodek.

Spośród badanych, którzy wyrażają zainteresowanie udziałem w wyborach parlamentarnych, 19 proc. nie jest zdecydowanych, której partii przekazać swoje poparcie.

Frekwencja wyniosłaby 57 proc. Zdecydowaną chęć uczestnictwa w wyborach wyraziło 27 proc. badanych; 30 proc. również wzięłoby udział w głosowaniu, ale są oni mniej zdecydowani w swoich deklaracjach.

Gotowość do udziału w wyborach nie zgłasza 36 proc. badanych, z czego 13 proc. raczej nie wzięłoby udziału w głosowaniu, a 23 proc. na pewno nie. 7 proc. uczestników badania nie było pewnych swojego udziału w wyborach.

Badanie przeprowadzono w dniach 5-10 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 963 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat; preferencje partyjne dotyczą 538 osób deklarujących _ zdecydowanie _ lub _ raczej _ zamiar uczestniczenia w wyborach.

Czytaj więcej w Money.pl
Czy Polska jest bezpieczna? Nowy sondaż Sprawdź, co Polacy sądzą na temat stanu polskich sił zbrojnych oraz naszych sojuszników.
Oto, co Polacy wiedzą o segregacji śmieci Połowa badanych uważa, że władze powinny kontrolować, czy i w jakim stopniu mieszkańcy segregują śmieci.
PiS nokautuje PO w sondażach Tak wielkiej przewagi partii Jarosława Kaczyńskiego nad ugrupowaniem Donalda Tuska jeszcze nie było.
Tagi: poparcie dla partii, pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz