Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS wystartował z kampanią samorządową

0
Podziel się

Na przedwyborczej konwencji zabrakło Jarosława Kaczyńskiego.

PiS wystartował z kampanią samorządową
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgfATlx

PiS przedstawiło kandydatów m.in. na prezydentów i burmistrzów miast w wyborach samorządowych na Podkarpaciu.

Europoseł PiS Tomasz Poręba powiedział, że jednym z głównych punktów programu kandydatów tej partii dla Podkarpacia jest poprawa sieci komunikacyjnej regionu poprzez szybką budowę autostrady A4, drogi ekspresowej S19 oraz połączeń kolejowych łączących Rzeszów z innym miastami.

_ ZOBACZ TAKŻE: Kik: PiS chce się okopać na wschodzie Polski. - Podczas kampanii będziemy rozliczać PO z jej rządów. Będziemy pytać, dlaczego tak bardzo opóźniona jest budowa drogi S19, dlaczego w planach rządowych Rzeszów nie jest obszarem metropolitarnym _ - mówił Poręba.

bEgfATlz

Dodał, że kampania PiS będzie merytoryczna i spokojna. Zapowiedział, że jednym z punktów programu, będzie stworzenie portalu dla przedsiębiorców z Podkarpacia, gdzie znajdą wszystkie potrzebne informacje m.in. jak pozyskać środki z UE.

_ - Będziemy też kłaść nacisk, nie tylko podczas kampanii tutaj, ale też w całym kraju, na służbę zdrowia. Będziemy podkreślać, że zawsze najważniejszy jest pacjent _ - zaznaczył europoseł PiS.

Ugrupowanie przedstawiło kandydatów na prezydentów największych miast w regionie. W Rzeszowie wystartuje były wicekurator oświaty Jerzy Cypryś, a w Przemyślu Janusz Hamryszczak, dyrektor miejscowego szpitala.

ZOBACZ TAKŻE:
Politycy zwierają szyki przed wyborami samorządowymi.
Jak powiedział Cypryś, Rzeszów zasługuje na zmiany. - _ Kandyduję, bo chcę pozytywnie zmieniać Rzeszów _ - mówił. Podkreślił, że zamierza oprzeć swój program wyborczy na trzech filarach. Pierwszy to szacunek dla człowieka. _ Czyli większa troska o zapewnienie dostępu do służby zdrowia i edukacji na każdym szczeblu. Drugi filar to rozwój gospodarczy Rzeszowa, trzeba więcej terenów uzbroić oraz zwolnić z podatków firmy, które tworzą miejsca pracy _ - mówił Cypryś.

bEgfATlF

Według niego konieczne jest również _ wyzwolenie w ludziach tego, co najpiękniejsze _. _ Prezydent to ten, który słucha radnych i mieszkańców, a nie odwrotnie. I to jest trzeci filar mojego programu wyborczego _ - powiedział Cypryś.

Wśród kandydatów PiS do sejmiku województwa znaleźli się m.in. szef rzeszowskiej Solidarności Wojciech Buczak, obecny marszałek Zygmunt Cholewiński i była wojewoda za czasów rządów PiS Ewa Draus.

Wicemarszałek Marek Kuchciński, który przemawiał na kongresie, przypomniał, że od dziewięciu lat w każdych wyborach PiS zyskuje na Podkarpaciu coraz większe poparcie.

Podkreślił, że w regionie wystartuje dwa tysiące kandydatów do wszystkich rad gmin, powiatów oraz do sejmiku województwa. Przypomniał, że obecna kampania będzie się toczyć w cieniu tragedii smoleńskiej.

bEgfATlG

_ - Idziemy do wyborów, w przekonaniu, że powinniśmy pamiętać, że jako PiS kontynuujemy dzieło Lecha Kaczyńskiego w odbudowie silnej Polski i silnego samorządu, i w walce o to, aby Polska miała godne miejsce w całej UE _ - dodał wicemarszałek.

Zaapelował także o solidarność z krajami, które nie mogą korzystać z tych dóbr z jakich korzysta Polska od czasów wstąpienia do UE. _ Myślmy o Ukrainie, Gruzji, a także o Czeczenii, szczególnie dzisiaj, gdy w naszym kraju odbywa się zjazd narodowy Czeczenów z całego świata. Popierajmy ich w walce o niepodległość przed neoimperialną polityką mocarstwa, którą to politykę znamy dokładnie od trzystu lat _ - mówił Kuchciński.

Po konwencji jej uczestnicy przeszli w marszu z pochodniami pod Krzyż Ofiar Komunistów, gdzie złożyli wieńce i zapalili znicze. W konwencji udział wzięło około tysiąca sympatyków PiS.

bEgfATma
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)