Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PJN chce rozdawać pieniądze na dzieci

0
Podziel się:

Partia chce by młodzi rodzice zamiast becikowego przez rok dostawali 500 złotych miesięcznie. Do tego postuluje wydłużenie urlopów macierzyńskich.

PJN chce rozdawać pieniądze na dzieci
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETuNajp

PJN proponuje partiom politycznym i organizacjom pozarządowym zawarcie paktu, który ma zwiększyć wsparcie dla rodzin. _ - Proponujemy pakiet rozwiązań, który kończy dylemat - dobrobyt albo rodzina _ - ogłosił wiceszef PJN Paweł Poncyljusz.

Posłowie PJN Paweł Poncyljusz, Elżbieta Jakubiak i Paweł Kowal podreślają, że w Polsce wydatki na politykę rodzinną są dwa razy mniejsze niż średnia w Unii Europejskiej. Według nich zmniejszająca się liczba urodzeń w Polsce to duży problem, który będzie miał poważne konsekwencje ekonomiczne. Posłowie przedstawili swoje propozycje.

_ - W naszym kraju liczba urodzeń spada. Po 1989 roku przypadało 203 dzieci na 100 kobiet, dzisiaj jest to 123 _ - podkreślił Poncyljusz.

bETuNajr

[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t130674.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pierwszy;zjazd;mlodych;sympatykow;pjn,163,0,809379.html) Pierwszy zjazd młodych sympatyków PJN
Posłowie przedstawili wyniki badania przeprowadzonego na przez Instytut Badania Opinii Homo Homini na zlecenie PJN, w którym zapytano Polaków m.in., czy państwo powinno dbać o to, żeby w Polsce rodziło się więcej dzieci, czy Polki chcą mieć dzieci i czy Polacy poparliby poważne i trudne reformy budżetowe, gdyby mieli pewność, że zaoszczędzone środki pójdą na wsparcie dla rodzin. Według badania, odpowiedzi większości Polaków na te pytania były twierdzące.

Badanie dotyczyło też oceny propozycji PJN z paktu _ Nowa Polityka na rzecz Rodziny _, m.in. zapewnienia 400 złotych miesięcznie na każde dziecko w każdej rodzinie. 60,5 procent Polaków odpowiedziało, że taka kwota pomogłaby w wyraźnym podniesieniu poziomu życia rodzin. _ - Polskie rodziny chcą, by to one decydowały, co zrobić z pieniędzmi, które znajdziemy w budżecie na rzecz rodzin _ - skomentował Paweł Kowal.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20420.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/chlebowski;i;drzewiecki;trafia;na;listy;po,206,0,808142.html) Chlebowski i Drzewiecki trafią na listy PO?
Inne propozycje PJN to utworzenie dla każdego czterolatka konta edukacyjnego w wysokości 200 złotych na miesiąc do ukończenia 26. roku życia i dostosowanie systemu podatkowego do liczby dzieci w rodzinie - im więcej dzieci, tym niższe podatki. Zamiast becikowego PJN proponuje wprowadzenie dofinansowania w wysokości 500 złotych przez 12 miesięcy dla rodzin, którym urodzi się dziecko.

Klub chce także wydłużenia urlopu macierzyńskiego o cztery tygodnie i wprowadzenia statusu osoby zatrudnionej dla opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi. _ - Te umowy o pracę dla mam czy ojców pozostających przy niepełnosprawnym dziecku należą się po prostu tym rodzinom. One wykonują obowiązki za państwo, a jednocześnie zapewniają to, co jest dziecku najbardziej potrzebne, czyli miłość _ - mówiła Elżbieta Jakubiak.

bETuNajx

Zdaniem Pawła Poncyljusza, pieniądze na politykę rodzinną w dużej części są w budżecie państwa, lecz rozproszone. Potrzebna jest także reforma finansów publicznych, _ której kolejne rządy nie dokonują, ale też może nie dokonują dlatego, że nie potrafią powiedzieć, gdzie pieniądze z oszczędności - właśnie reformy finansów publicznych - miałyby płynąć _ - mówił poseł. _ - My proponujemy, aby te pieniądze płynęły do polskich rodzin, tych które mają dzieci, tych, które niosą na sobie ciężar odpowiedzialności za państwo _ - dodał.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/notowania;po;systematycznie;spadaja,220,0,813020.html) Notowania PO systematycznie spadają Czwarty miesiąc z rzędu poparcie dla partii rządzącej obniża się. W porównaniu z grudniem 2010 r. spadło o 10 punktów - wynika z sondażu CBOS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t131984.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poncyljusz;kaczynski;wciaz;manipuluje;i;gra,223,0,807391.html) Poncyljusz: Kaczyński wciąż manipuluje i gra W polityce można być naiwnym albo podłym. My służąc prezesowi PiS byliśmy naiwni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t131984.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koniec;pjn;liderzy;na;celowniku;pis;i;po,43,0,805419.html) Koniec PJN? Liderzy na celowniku PiS i PO Platforma Obywatelska jest zainteresowana Pawłem Poncyljuszem i Pawłem Kowalem. PiS - Tomaszem Dudzińskim.
bETuNajS
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)