Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen obniża ceny benzyny, podnosi ceny oleju napędowego

0
Podziel się:

Zobacz o ile od dziś będzie tańsza benzyna

PKN Orlen obniża ceny benzyny, podnosi ceny oleju napędowego
(Wojciech Traczyk/East News)
bEUcOdUB

PKN Orlen obniża od dziś hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 5 zł, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 4 zł i podnosi hurtowe ceny oleju napędowego o 6 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

O korekcie cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliw. Od dzisiaj hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 351 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 419 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 388 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 568 zł za tysiąc litrów.

W tym roku jest to 15. obniżka cen benzyny i 11. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna drożała tam 10 razy, natomiast olej napędowy taniał 12 razy.

bEUcOdUD

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 6 zł i wynosi 4 tys. 338 zł za tysiąc litrów.

O cenach paliw czytaj więcej w Money.pl
Paliwa mogą być tańsze. Zobacz, w jaki sposób Zdaniem wicepremiera Waldemara Pawlaka obecne ceny w Polsce są wynikiem niekorzystnego zbiegu okoliczności.
PKN Orlen zmienił ceny paliw. Zobacz, o ile W tym roku jest to dziewiąta podwyżka cen benzyny i dziewiąta obniżka cen oleju napędowego w płockim koncernie.
Ceny paliw to wynik zmowy? Urząd chce sprawdzić między innymi czy na naszym rynku nie ma zmowy cenowej.
bEUcOdVe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)