Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKP Intercity chce usprawnić kolejki do kas na Dworcu Centralnym

0
Podziel się:

System jednej kolejki jest często stosowany w dużych sieciach handlowych, na lotniskach czy dworcach.

PKP Intercity chce usprawnić kolejki do kas na Dworcu Centralnym
(Stawinski/Reporter)

Od środy PKP Intercity będzie testować na stołecznym Dworcu Centralnym stosowany w supermarketach sposób skrócenia czasu oczekiwania w kolejce do kas. Pasażer w kolejce dowie się, która kasa jest wolna, dzięki informacji wyświetlanej na monitorze.

Testy nowego systemu organizowania kolejki potrwają dwa miesiące i w zależności od ich rezultatu przewoźnik zdecyduje, czy wprowadzić go na innych dworcach, poinformowała rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska,

Rzeczniczka wskazała, że system jednej kolejki jest często stosowany w dużych sieciach handlowych, na lotniskach czy dworcach, czyli tam, gdzie duża liczba klientów obsługiwanych jest w kilku punktach. Oczekujący w kolejce są kierowani do wolnych kas dzięki informacji wyświetlanej na monitorze oraz za pośrednictwem komunikatu głosowego.

Warszawski Dworzec Centralny to największy polski dworzec kolejowy. W holu głównym w 14 okienkach kasowych odbywa się ponad 4 tys. transakcji dziennie. Przed Euro 2012 dworzec został gruntownie wyczyszczony, zmienił się m.in. wygląd podziemnych przejść, kolejarze usunęli też warstwy wieloletniego brudu z sufitu hali głównej i z peronów. Remont kosztował kilkadziesiąt milionów złotych.

Czytaj więcej o kolejach w Polsce w Money.pl
Szybsza prywatyzacja PKP? To możliwe Zmiana finansowania zakupu szybkich pociągów dla PKP Intercity z funduszy UE zwiększa szansę szybszej prywatyzacji spółki w przyszłości - powiedział szef PKP Jakub Karnowski.
Bójka kupców z ochroniarzami w Warszawie Do przepychanek doszło w podziemiach przy Dworcu Centralnym w Warszawie.
Największy przetarg na kupno pociągów PKP Intercity zamierza kupić 20 pociągów. To jeden z największych kontraktów spółki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)