Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKW przyjęła 26 zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego

0
Podziel się

Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła do piątkowego popołudnia 26 zawiadomień
o utworzeniu komitetów wyborczych. Dwa zawiadomienia czekają na rozpatrzenie - wynika z informacji
publikowanych na stronie internetowej PKW.

bEivjjTp

Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła do piątkowego popołudnia 26 zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych. Dwa zawiadomienia czekają na rozpatrzenie - wynika z informacji publikowanych na stronie internetowej PKW.

Zarejestrowane zostały już m.in. komitety: Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

PKW przyjęła ponadto zawiadomienia 22 innych komitetów, w tym: Prawicy Rzeczypospolitej, Ruchu Wyborców Janusza Korwin-Mikkego, Stowarzyszenia Polskich Chrześcijańskich Demokratów, Krajowej Partii Emerytów i Rencistów, Stronnictwa Ludowego "Ojcowizna", Ruchu Przełomu Narodowego, a także Komitetu Wyborczego Wyborców Młodzi Gwarancją Zmian.

bEivjjTr

W dwóch przypadkach Komisja wezwała komitety wyborcze do usunięcia wady w zawiadomieniu. Jeden z nich - Wspólnota Samorządowa - po usunięciu wady został zarejestrowany; drugi został zarejestrowany po zmianie nazwy z "Nasz Dom Polska - Samoobrona" na "Nasz Dom Polska - Samoobrona Andrzeja Leppera".

Na rozpatrzenie czekają zgłoszenia dwóch komitetów wyborczych: Społecznego Towarzystwa Ekologicznego "Pro vita et patria" oraz Chrześcijańskiej Inicjatywy Społecznej. Zawiadomienia o utworzeniu obydwu komitetów wpłynęły do PKW w piątek.

Jak wynika z danych na stronie internetowej Komisji, PKW będzie przyjmowała zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych także w sobotę w warszawskiej siedzibie przy ul. Wiejskiej w godz. 9-12. Dyżury w sobotę będą też mieli regionalni komisarze wyborczy.

Do 4 października można zawiadamiać Państwową Komisję Wyborczą i właściwych komisarzy wyborczych o utworzeniu komitetów wyborczych w wyborach samorządowych.

bEivjjTx

Do PKW zawiadomienia o utworzeniu zgłaszają komitety partii politycznych, koalicji partii politycznych oraz komitety tych organizacji, stowarzyszeń lub wyborców, które zamierzają wystawić swoje listy w więcej niż jednym województwie.

Z kolei do właściwych komisarzy wyborczych zawiadomienia o swoim utworzeniu zgłaszają komitety wyborcze wyborców, organizacji, stowarzyszeń, które chcą zgłosić listy tylko w jednym województwie.

Do 22 października - komitety, których zawiadomienie zostało przyjęte - mają czas na rejestrowanie list kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, powiatów, sejmików województw oraz kandydatów do rady Warszawy i rad dzielnic stolicy, a do 27 października na zgłaszanie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. (PAP)

sdd/ ura/ gma/

bEivjjTS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)