Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
29.09.2007 16:49

Płażyński: koalicja PO LiD złym pomysłem dla Polski

Porozumienie PO z LiD jest złym pomysłem dla Polski - uważa wicemarszałek Senatu, lider gdańskiej listy PiS, Maciej Płażyński, który wystąpił w sobotę na konwencji PiS w Szczecinie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Porozumienie PO z LiD jest złym pomysłem dla Polski - uważa wicemarszałek Senatu, lider gdańskiej listy PiS, Maciej Płażyński, który wystąpił w sobotę na konwencji PiS w Szczecinie. *

"Trzeba namawiać kolegów z PO, by tego pomysłu nie realizowali, by wracali do poważnych i twardych rozmów z partnerem po prawej stronie, by nie dopuszczać za szybko do powrotu lewicy na salony władzy" - powiedział Płażyński.

Jego zdaniem, koalicja PO-PiS najbardziej stabilizowałaby sytuację na polskiej scenie politycznej, dlatego - podkreślił - źle się dzieje, że PO "zerka w stronę LiD". Według Płażyńskiego, wypowiedzi liderów PO wskazują na zamiary budowania w Polsce centrolewicy. Jego zdaniem, pozwoliłoby to na realizację dawnego "marzenia Adama Michnika i Aleksandra Kwaśniewskiego, w nieco innej postaci".

"Faktycznie jest to ten pomysł, na centrolewicę i, wcześniej czy później, będziemy w Polsce szli drogą Hiszpanii(...) Platforma będzie pomocnikiem SLD, a Donald Tusk pomocnikiem Aleksandra Kwaśniewskiego" - powiedział Płażyński. (PAP)

drag/ mag/

Tagi: polska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz