Notowania

śledztwo
13.11.2008 22:25

Płock: Aresztowany w sprawie brutalnego zabójstwa - śledztwo trwa

Sąd w Płocku aresztował w czwartek na trzy miesiące 35-letniego mężczyznę podejrzanego o udział w brutalnym zabójstwie, do jakiego doszło w tym mieście na początku października.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sąd w Płocku aresztował w czwartek na trzy miesiące 35-letniego mężczyznę podejrzanego o udział w brutalnym zabójstwie, do jakiego doszło w tym mieście na początku października.

Jak dowiedział się dziennikarz PAP ze źródła w organach ścigania, aresztowany był już karany wcześniej za przestępstwa kryminalne. Jego zatrzymanie jest wynikiem współdziałania policji i CBŚ.

Do zabójstwa doszło, gdy na parkingu przed jednym ze sklepów kilku mężczyzn zaatakowało 34-letniego Macieja P. Mężczyzna został pobity kijami bejsbolowymi, doznał też kilkudziesięciu ran kłutych i ciętych ostrym narzędziem, co spowodowało śmiertelny w skutkach wstrząs krwotoczny.

Jak podała wówczas płocka policja, Maciej P. miał liczne powiązania ze światem przestępczym, wielokrotnie sam wchodził w konflikt z prawem, a roku temu opuścił zakład karny po wieloletnim wyroku.

Do wyjaśnienia okoliczności i ustalenia sprawców zabójstwa powołano w płockiej komendzie policji specjalną grupę operacyjno- procesową. Przyjęto, że jednym z motywów brutalnego przestępstwa mogły być porachunki świata przestępczego. Śledztwo w sprawie prowadzi też płocka prokuratura rejonowa.

Powołując się na dobro prowadzonych czynności komendant płockiej policji Jarosław Brach, odmówił w czwartek informacji w sprawie zatrzymania podejrzanego o zabójstwo. Przyznał natomiast, że w sprawie zabójstwa prowadzone są intensywne działania dochodzeniowe i operacyjne, które przynoszą efekty. (PAP)

mb/ mp/

Tagi: śledztwo, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz