Notowania

po
02.10.2011 16:20

PO chce pozwać Kaczyńskiego za słowa o niepełnosprawnych

Prezes PiS miał posłużyć się nieprawdziwymi danymi na temat zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawdopodobnie w poniedziałek złożymy do sądu w trybie wyborczym pozew przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu w związku z nieprawdziwymi informacjami, jakie prezes PiS podał o zwalnianiu niepełnosprawnych za rządów PO - powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosław Duda wyjaśnił, że _ chodzi o kłamliwą tezę _, jaką Kaczyński postawił na konferencji prasowej w ostatnie piątek. Powiedział wówczas, że liczba osób zatrudnionych na chronionym rynku pracy spadła o jedną ósmą i aż 10 procent firm, które zatrudniały te osoby przestało istnieć.

_ - To są nieprawdziwe dane _ - mówił Duda i dodał, że w 2007 roku, kiedy PO obejmowała władzę, współczynnik aktywności zawodowej wynosił 22,5 procenta, a w 2011 26,6 procenta. Wskaźnik zatrudnienia wzrósł z 19,7 do 22,8 procenta.

_ - Jasno widać, że to są manipulowane, nieprawdziwe dane, które przekazał Kaczyński _ - powiedział Duda. Dodał, że nigdy tak wielu niepełnoprawnych nie było tak aktywnych jak obecnie.

_ - Chcieliśmy sprostować nieprawdę. Rozmowa o polityce społecznej, rodzinie ale przede wszystkim o polityce rządu, państwa w kwestii niepełnosprawności, walki z nią, to nie kwestia kampanii wyborczej, politycznej czy partyjnej. To kwestia nas wszystkich, ludzi, którzy czują się odpowiedzialni za losy państwa _ - mówił Schetyna. Dodał, że rząd PO i PSL wiele w sprawie niepełnosprawnych zrobił.

_ - Nie możemy pozostać niemi czy bierni, gdy mówi się nieprawdę i operuje się nieprawdziwymi danymi i wprowadza się ten temat do kampanii wyborczej, do partyjnych rozgrywek. Chcemy odnieść się do tez Kaczyńskiego do nieprawd, którymi się posłużył _ - zaznaczył marszałek.

Niepełnosprawny poseł PO Sławomir Piechota odniósł się do - jego zdaniem - kolejnej nieprawdziwej informacji prezesa PiS, który miał powiedzieć, że będą zakładać wypożyczalnie sprzętu dla osób niepełnosprawnych, bo wielu niezamożnych nie stać na taki sprzęt. - _ To o tyle dziwi, że takie wypożyczalnie istnieją od dawna. We Wrocławiu od ponad 10 lat. Sam taką wypożyczalnię współzakładałem będąc w zarządzie miasta Wrocławia _ - mówił Piechota.

Schetyna powiedział, że prawnicy PO analizują wszystkie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z ostatniej konferencji i jutro zapadnie decyzja, czy oddadzą w trybie wyborczym sprawę do sądu w Warszawie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t157476.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;glos;na;po;to;jednoczesnie;poparcie;dla;palikota,128,0,924288.html) Kaczyński: Głos na PO, to jednocześnie poparcie dla Palikota Prezes PiS podczas konwencji w Warszawie zaapelował, by Polacy nie głosowali na małe ugrupowania. Zobacz dlaczego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t152847.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielka;koalicja;po-pis-psl-pjn;niektorzy;w;to;wierza,86,0,924246.html) Wielka koalicja PO-PiS-PSL-PJN. Niektórzy w to wierzą Tomasz Dudziński z PJN przestrzega przed Palikotem. Jego zdaniem partia, która wejdzie z nim w koalicję, mocno się sparzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t83737.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;w;nowej;koalicji;stawia;warunki,79,0,924239.html) Palikot w nowej koalicji? Stawia warunki Janusz Palikot zapewnia, że nie ma szans na to, by jego ugrupowanie weszło w porozumienie z PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t137002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowy;sondaz;po;i;pis;ida;leb;w;leb;wysoko;takze;psl,5,0,924165.html) Nowy sondaż. PO i PiS idą "łeb w łeb". Wysoko także PSL Kolejne badanie, w którym bardzo dobry wynik osiąga Ruch Poparcia Janusza Palikota.
Tagi: po, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz