Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Po kryzysie finansowym czas na "nowy kapitalizm"

0
Podziel się

O tym jak nim zarządzać - dyskutują uczestnicy seminarium w Paryżu. Otworzył je prezydent Francji.

Po kryzysie finansowym czas na "nowy kapitalizm"
(PAP/EPA)
bEgwVZzF

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy i premier Portugalii Jose Socrates otworzyli w Paryżu międzynarodowe seminarium _ Nowy świat, nowy kapitalizm _. W konferencji biorą udział znani politycy i ekonomiści z wielu krajów.

Dwudniowa konferencja w paryskiej Ecole Militaire jest drugą edycją seminarium zorganizowanego rok temu pod przewodnictwem prezydenta Francji i byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira. Uczestnicy tegorocznego spotkania dyskutują o tym, jak zarządzać _ nowym światem _, który wyłonił się po globalnym kryzysie finansowym i gospodarczym.

Otwierając obrady premier Socrates podkreślił, że Europa potrzebuje lepszej koordynacji polityki ekonomicznej, by uniknąć powtórzenia się kryzysu gospodarczego. _ _

bEgwVZzH

_ - Nie jest dobrą rzeczą, że Europa nie zawsze mówi jednym głosem w kwestiach ekonomicznych _ - powiedział szef rządu Portugalii dodając, że należy to zmienić. Socrates w czwartek po południu będzie przyjęty w Pałacu Elizejskim przez prezydenta Sarkozy'ego.

Wśród uczestników seminarium są m.in. amerykańscy laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii Joseph Stiglitz i Amartya Sen, znany ekspert gospodarczy Jeffrey Sachs i dyrektor generalna Banku Światowego Ngozi Okonjo-Iweala.

Głos mają też zabrać ministrowie z kilku krajów, w tym Francji, Wielkiej Brytanii i Brazylii. Konferencję zamknie w piątek wystąpienie francuskiego premiera Francois Fillona.

bEgwVZzN
bEgwVZAi
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)