Notowania

wiadomości
06.06.2011 22:31

Po lokalnych burzach m.in. zerwane dachy, wyrwane drzewa

20 zerwanych dachów koło Radomia, kilkanaście wyrwanych drzew w Warszawie, motorówka wywrócona na Gople (kujawsko-pomorskie) - to efekt lokalnych burz, które przeszły późnym popołudniem i wieczorem nad Polską.

Podziel się
Dodaj komentarz

20 zerwanych dachów koło Radomia, kilkanaście wyrwanych drzew w Warszawie, motorówka wywrócona na Gople (kujawsko-pomorskie) - to efekt lokalnych burz, które przeszły późnym popołudniem i wieczorem nad Polską.

Lokalna trąba powietrzna i silny wiatr towarzyszące wyładowaniom atmosferycznym zerwały dachy z 20 budynków w miejscowościach Kolonia - Lesiów i Lesiów k. Radomia (Mazowieckie). 12 z nich to budynki mieszkalne, osiem gospodarczych.

Jak poinformował PAP rzecznik komendanta głównego Paweł Frątczak dachy zostały zerwane częściowo. Podkreślił, że na miejscu pracuje ok. 12 jednostek straży pożarnej. Dodał, że po zmierzchu trudno jest oszacować wszystkie straty.

Rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu Łukasz Szymański poinformował PAP, że w pobliskiej Woli Gołębiowskiej drzewo przygniotło traktorzystę. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, mężczyznę już zabrało pogotowie.

W woj. kujawsko-pomorskim do wieczora trwały poszukiwania dwóch mężczyzn, których motorówka wywróciła się na Gople. Trzeci dopłynął do brzegu. Mężczyzn nie udało się odnaleźć. Akcja ma być wznowiona rano.

"W czasie, gdy mężczyźni pływali nad jeziorem przeszła burza z silną wichurą. Trudno jednak jednoznacznie powiedzieć, czy to było przyczyną wypadku. Jeden z mężczyzn zdołał dopłynąć do brzegu, a dwóch pozostałych nie udało się odnaleźć" - powiedziała PAP rzeczniczka kujawsko-pomorskiej straży pożarnej st. kpt. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska.

Z kolei w Warszawie kawałek dachu zerwanego z budynku poczty uderzył w samochód. Jadąca w nim kobieta doznała lekkich obrażeń.

Frątczak powiedział, że w stolicy silny wiatr wyrwał kilkanaście drzew, połamał konary. Na Trasie Siekierkowskiej zostały zniszczone fragmenty ekranów wyciszających. (PAP)

kno/ rau/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz