Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Po południu zbierze się zarząd krajowy PO

0
Podziel się

O godz. 17.15 w czwartek w kancelarii premiera zbierze się zarząd krajowy
Platformy Obywatelskiej - dowiedziała się PAP w klubie PO. Władze Platformy zbierają się, by zająć
się sprawą posła Janusza Palikota.

bEhbNVWt

O godz. 17.15 w czwartek w kancelarii premiera zbierze się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej - dowiedziała się PAP w klubie PO. Władze Platformy zbierają się, by zająć się sprawą posła Janusza Palikota.

W czwartek rano szef klubu Platformy Grzegorz Schetyna mówił dziennikarzom, że w sprawie tej zarząd zbierze się tak szybko, jak to możliwe.

Komisja odpowiedzialna za przebieg prawyborów w PO zarekomendowała w środę zarządowi partii wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec Palikota za jego słowa dotyczące Radosława Sikorskiego, kandydata Platformy w prawyborach. Komisja nie wskazała, o jaką karę może chodzić.

bEhbNVWv

Zgodnie ze statutem PO karą dyscyplinarną może być upomnienie, nagana, zawieszenie w prawach członka partii albo wykluczenie z partii.

Komisja zdecydowała, że zarekomenduje zarządowi wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec Palikota, "uznając, że szkodzą one nie tylko Radosławowi Sikorskiemu, ale też Bronisławowi Komorowskiemu oraz całej Platformie i deprecjonują ideę prawyborów".

Sprawa dotyczy wpisu Palikota na jego blogu. Wpis dotyczył Sikorskiego, który w prawyborach konkuruje z popieranym przez Palikota marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim.

Palikot napisał w poniedziałek na blogu, że "choć obaj (Radosław Sikorski i Bronisław Komorowski) są formalnie kandydatami Platformy, to w sensie merytorycznym i politycznym jest to wybór pomiędzy kandydatem PO (Bronisław Komorowski) i kandydatem PO-PiS-u (Radek Sikorski), a może nawet PiS-u".

bEhbNVWB

Palikot zadeklarował w czwartek rano, że podda się każdej karze, jaką wyznaczy mu zarząd Platformy. Jak dodał, do 24 marca nie będzie się wypowiadał o prawyborach w partii.(PAP)

laz/ mok/ mow/

bEhbNVWW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)