Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PO wciąż szuka szefa klubu. Są nazwiska

0
Podziel się:

Szef pomorskiej PO Sławomir Nowak jest możliwym kandydatem na nowego szefa klubu PO - oceniają źródła we władzach klubu.

PO wciąż szuka szefa klubu. Są nazwiska
(kprm.gov.pl)
bFdJAnZx

Szef pomorskiej PO Sławomir Nowak jest możliwym kandydatem na nowego szefa klubu PO - oceniają źródła we władzach klubu. Na klubowej _ giełdzie _ pojawiają się też nazwiska Waldy Dzikowskiego, Tomasza Tomczykiewicza i Sławomira Rybickiego.

Źródła we władzach klubu informują, że żadna decyzja w tej sprawie nie zapadła, ale w partii słyszy się o scenariuszu przewidującym zgłoszenie przez premiera kandydatury Nowaka, teraz ministra w Kancelarii Prezydenta.

_ - Premier może skorzystać z pozycji jaką sobie wypracował i zaproponować, aby Nowaka wybrać przez aklamację, a nie w tajnym głosowaniu. Miałoby to zagwarantować wybór Nowaka, który mógłby przepaść w tajnym głosowaniu, bo nie cieszy się popularnością w klubie _ - tłumaczą rozmówcy.

bFdJAnZz

Czytaj więcej w Money.pl

Nowak nie potwierdza, że pokieruje klubem: _ - Uprzejmie proszę o wykreślenie 'mojej osoby' z rożnych giełd stanowisk. Dziękuję. Z poważaniem. SN _ - napisał dziś na Twitterze.

bFdJAnZF

W minionej kadencji Sejmu Nowak _ przepadł _ w klubowych wyborach, nie został wybrany na wiceszefa klubu. W nieoficjalnych rozmowach politycy PO przyznawali wtedy, że to swoiste klubowe wotum nieufności.

Fakty TVN i Wiadomości TVP podały w czwartek wieczorem, że szefem klubu zostanie Waldy Dzikowski, ale źródła zarówno w otoczeniu premiera, jak i w klubie zaprzeczyły, jakoby taka decyzja zapadła.

Dzikowski powiedział, że nieoficjalne informacje, jakoby miał pokierować klubem traktuje na razie jako doniesienia medialne. _ - Kandydata na przewodniczącego rekomenduje premier, a zatwierdza klub. Czekam cierpliwie na decyzję mojego szefa _ - dodał Dzikowski, obecny wiceszef klubu.

bFdJAnZG

Źródła w PO poinformowały, że Dzikowski jest po _ wstępnej rozmowie _ z otoczeniem Tuska w sprawie możliwości pokierowania klubem. Rozmówcy PAP w klubie PO przyznają, że Dzikowski jest lubiany w klubie, triumfował w październikowych wyborach w Poznaniu uzyskując ponad 54 tysiące głosów. Źródła przypominają jednak jednocześnie o ciążących na Dzikowskim zarzutach korupcyjnych.

Chodzi o wydarzenia z przełomu 1997-98 roku. Przedsiębiorca budowlany Marek Trzmielewski ujawnił, że jego firma miała nieodpłatnie remontować dom Dzikowskiego w zamian za wygrane przetargi na prace w Tarnowie Podgórnym. Przedsiębiorca wycenił koszt remontu na 62 tysiące złotych. Waldy Dzikowski był wtedy wójtem i miał wpływ na większość podejmowanych decyzji.

Dzikowski nie przyznał się do zarzutów. Prokuratura Krajowa wystąpiła jednak do Sejmu o uchylenie mu immunitetu. W 2007 roku za rządów koalicji PiS-Samoobrona-LPR Sejm immunitetu nie uchylił.

bFdJAnZH

Dziś z premierem miał się spotkać obecny szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz, ale - jak poinformował - spotkanie zostało przełożone na przyszły tydzień ze względu na wyjazd premiera do Pragi na szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Do rozmowy Tuska z Tomczykiewiczem, jak informuje jego otoczenie, dojdzie najprawdopodobniej we wtorek. Politycy PO spekulują jednak, że Tomczykiewicz nie ma dużych szans na utrzymanie tego stanowiska, bo jest uważany za _ człowieka Grzegorza Schetyny _.

Na giełdzie nazwisk wymienia się też wiceszefa klubu PO Sławomira Rybickiego, chociaż niektórzy rozmówcy oceniają, że zostanie on raczej jednym z zastępców nowego przewodniczącego. Do niedawna media spekulowały, że nowym szefem klubu PO mógłby zostać Bogdan Zdrojewski, ale on sam - informuje jego otoczenie - wolałby nadal kierować ministerstwem kultury.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t160860.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;odkrywa;karty;oglasza;zmiany;w;rzadzie,185,0,935353.html) Tusk odkrywa karty. Ogłasza zmiany w rządzie Premier ujawnił co czeka obecną minister zdrowia Ewę Kopacz. Komentarz prezesa PiS: _ To kpina ze społeczeństwa _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t153967.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/doradca;prezydenta;ujawnia;kulisy;rozmowy;z;tuskiem,30,0,935198.html) Ujawnia co Tusk uzgodnił z Komorowskim Nałęcz: _ Terminy konstytucyjne umożliwiają powołanie nowego rządu dopiero w grudniu _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t91827.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/waldy;dzikowski;szefem;klubu;po,65,0,935745.html) Jest nowy szef klubu PO. Stał w cieniu... Nowy szef klubu Platformy Obywatelskiej zastąpi na tym stanowisku Tomasza Tomczykiewicza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t80075.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sledzinska-katarasinska;odejdzie;z;po,14,0,747278.html) Śledzińska-Katarasińska odejdzie z PO? Posłanka grozi odejściem jeśli z partii nie zostanie usunięty Zbigniew Papierski.
bFdJAoaa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)