Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność policji
29.04.2013 14:08

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa taksówkarza osadzony w areszcie

Po przybyciu pod wskazane miejsce pasażer ugodził nożem taksówkarza w szyję i uciekł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lucian Coman/Dreamstime.com)

*Sąd aresztował 22-letniego mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem taksówkarza. Do zajścia doszło w nocy z soboty na niedzielę w Zielonej Górze - poinformował Jacek Buśko z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. *

_ - 22-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa zagrożony karą nie krótszą niż 8 lat więzienia, 25 latami więzienia lub dożywociem. Dzisiaj sąd aresztował go na trzy miesiące. Obecnie ustalamy motywy tego przestępstwa _ - powiedział Buśko.

Jak poinformował rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny, w minioną sobotę ok. godz. 23 w centrum Zielonej Góry mężczyzna wsiadł do taksówki i zamówił kurs na osiedle Raculka na peryferiach miasta.

Po przybyciu pod wskazane miejsce pasażer ugodził nożem taksówkarza w szyję i uciekł. Ranny kierowca zdołał wyjąć nóż z rany i powiadomić policję i pogotowie. Podejrzanego zatrzymali funkcjonariusze z jednego z patroli wezwanych na miejsce przestępstwa, którzy zauważyli mężczyznę biegnącego ulicą.

Według Koniecznego taksówkarz miał dużo szczęścia, gdyż ostrze noża ominęło tętnicę szyjną. Po opatrzeniu w szpitalu, pokrzywdzony mógł wrócić do domu. Rzecznik dodał, że podejrzany 22-latek pochodzi z Żar (Lubuskie), jednak od dwóch miesięcy przebywa w Zielonej Górze; wcześniej był karany za przestępstwa pospolite. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

Czytaj więcej o działalności policji w Money.pl
Śledztwo ws. Włocha z gangu samochodowego potrwa dłużej Powodem przedłużenia śledztwa jest m.in. oczekiwanie na odpisy wyroku i dokumenty dotyczące odbycia kary przez Ciro V. we włoskim więzieniu.
Sąd podjął nową decyzję w sprawie Papały Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt dla Igora M., pseud. Patyk, i Mariusz M., podejrzanych o zabójstwo gen. Marka Papały.
Udawał policjanta, zainteresował CBŚ _ W trakcie przeszukania zajmowanej przez zatrzymanego posesji funkcjonariusze znaleźli pistolet bez oznaczeń i broń pneumatyczną _.
Tagi: działalność policji, taksówkarz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz