Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podejrzany o zabójstwo studentki był poczytalny

0
Podziel się

Dziedzice (PAP) - Mężczyzna podejrzany o zabójstwo studentki z Czechowic-Dziedzic
był poczytalny - uznali biegli po jego kilkutygodniowej obserwacji psychiatrycznej. Dziewczyna
zaginęła w czerwcu 2006 r., ponad cztery lata później policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo.

bEgXqvNN

Dziedzice (PAP) - Mężczyzna podejrzany o zabójstwo studentki z Czechowic-Dziedzic był poczytalny - uznali biegli po jego kilkutygodniowej obserwacji psychiatrycznej. Dziewczyna zaginęła w czerwcu 2006 r., ponad cztery lata później policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo.

"Mamy już opinię biegłych. Nie ma wątpliwości, że w chwili podejmowania czynu mężczyzna był poczytalny" - powiedział PAP w czwartek prokurator Bogusław Rolka z Prokuratury Rejonowej w Pszczynie (Śląskie).

Dodał, że śledczy wykorzystali już zdecydowaną większość materiału dowodowego; postępowanie zmierza ku końcowi.

bEgXqvNP

20-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic koło Bielska-Białej zaginęła w czerwcu 2006 roku. Studentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej wyszła rano w kierunku dworca kolejowego w Goczałkowicach, miała jechać na egzamin. Do pociągu jednak nie wsiadła. Po zaginięciu dziewczyny prowadzono gruntowne poszukiwania, ale zakończyły się one fiaskiem.

W listopadzie ubiegłego roku policja zatrzymała w Legnicy podejrzanego o zabójstwo 36-letniego mężczyznę. Pracował tam przy wyrębie lasu. Na stałe mieszkał w okolicy Czechowic-Dziedzic. Ma żonę i dziecko. Nie był karany. Przyznał się do zbrodni i wskazał miejsce, w którym zakopał ciało. Było to nieopodal dworca kolejowego w Goczałkowicach, dokąd szła studentka. Prokurator Rolka dodał, że śledczy ustalili obecnie, że podejrzany aktywnie uczestniczył w poszukiwaniach dziewczyny. Grozi mu dożywocie. (PAP)

szf/ bos/

bEgXqvOq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)