Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podhale: Dwie firmy obuwnicze mogą używać nazwy miasta Nowy Targ

0
Podziel się:

Dwie firmy obuwnicze, które chcą reaktywować produkcję popularnych w PRL-u
Relaksów, mogą ubiegać się w Urzędzie Patentowym o używanie nazwy miasta Nowy Targ w marce Relaks.

Dwie firmy obuwnicze, które chcą reaktywować produkcję popularnych w PRL-u Relaksów, mogą ubiegać się w Urzędzie Patentowym o używanie nazwy miasta Nowy Targ w marce Relaks.

"Rada miasta Nowy Targ podjęła uchwałę, na mocy której zarówno firma Demar jak i Wojas SA będą mogły używać nazwy miasta w celach marketingowych" - powiedział we wtorek PAP Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urzędu Miasta w Nowym Targu, Marcin Jagła.

Producenci obuwia prowadzą działalność na majątku dawnych Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego, produkujących Relaksy w latach 80. Firma Demar chce ubiegać się w Urzędzie Patentowym o zastrzeżenie nazwy "Nowy Targ Relaks".

Także jej konkurent - firma Wojas SA - chce używać nazwy miasta przy promowaniu marki. Tutaj Rada Miasta wyraziła zgodę na używanie nazwy w znaku towarowym w zmienionym szyku: "Relaks Nowy Targ" - powiedział Jagła.

Obydwa przedsiębiorstw muszą markę Relaks zarejestrować w Urzędzie Patentowym. Zgoda Rady Miasta była potrzebna jedynie do używania w celach marketingowych nazwy miasta Nowy Targ.

Jako pierwsza o zastrzeżenie nazwy "Relaks Nowy Targ" wniosła do Urzędu Patentowego młoda projektantka z Kęt Magdalena Gacek, jednak nie uzyskała zgody Rady Miasta. "Magdalena Gacek nie jest przedsiębiorcą i nie ma żadnego związku z Nowym Targiem. Ponadto pod jedną nazwą Gacek chciała firmować kilkadziesiąt różnych produktów" - powiedział PAP Jagła.

Wysokie, wykonane ze sztucznego tworzywa nieprzemakalne zimowe buty, potocznie zwane Relaksami, były w latach 80. znane w całej Polsce. Choć niezbyt wygodne, były bardzo popularne. (PAP)

szb/ je/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)