Notowania

ruch
07.05.2010 16:39

Podhale: Utrudnienia w ruchu na zakopiance

Z utrudnieniami w ruchu muszą się liczyć kierowcy, którzy podróżują drogą krajową nr 47, czyli popularną "zakopianką". W czwartek wieczorem w Nowym Targu kierowca przewożący koparkę poważnie uszkodził wiadukt, którym przebiega trasa.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Z utrudnieniami w ruchu muszą się liczyć kierowcy, którzy podróżują drogą krajową nr 47, czyli popularną "zakopianką". W czwartek wieczorem w Nowym Targu kierowca przewożący koparkę poważnie uszkodził wiadukt, którym przebiega trasa. *

Jak powiedziała PAP rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad (GDDKiA) w Krakowie Magdalena Chacaga, nie wiadomo do kiedy potrwają utrudnienia na "zakopiance". "W najbliższym czasie GDDKiA zleci wykonanie ekspertyzy stanu technicznego wiaduktu" - dodała.

Kierowca, który na naczepie pojazdu wiózł koparkę, uderzył w wiadukt, niszcząc część przęsła estakady. Został zatrzymany przez policję.

Uszkodzenie wiaduktu jest znaczne, ale nie powoduje bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu. Drogowcy wprowadzili ograniczenie prędkości i zamknęli pas włączenia się do ruchu oraz jeden pas jezdni w kierunku Krakowa, a także jeden pas jezdni przebiegającej pod wiaduktem drogi krajowej nr 49 w kierunku przejścia granicznego ze Słowacją w Jurgowie. (PAP)

szb/ wkr/ gma/

Tagi: ruch, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz