Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podhale: Utrudnienia w ruchu z powodu Tour de Pologne

0
Podziel się

W związku z wyścigiem kolarskim Tour De Pologne, utrudnienia czekają
kierowców na Podhalu w piątek i sobotę. Chwilowo będzie zamykana "zakopianka", zamknięta też będzie
droga przez Bukowinę Tatrzańską do Morskiego Oka.

bEhwGWrV

W związku z wyścigiem kolarskim Tour De Pologne, utrudnienia czekają kierowców na Podhalu w piątek i sobotę. Chwilowo będzie zamykana "zakopianka", zamknięta też będzie droga przez Bukowinę Tatrzańską do Morskiego Oka.

Jak poinformował PAP rzecznik zakopiańskiej policji, Kazimierz Pietruch, w piątek w godzinach popołudniowych dwa razy będzie zamykana "zakopianka" na czas 20-30 minut na wysokości Białego Dunajca. Chwilowo będą również zamknięte drogi lokalne w gminach: Czarny Dunajec, Szaflary i Biały Dunajec.

Największe utrudnienia czekają kierowców w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie usytuowana jest meta 6. etapu górskiego wyścigu. Przejazd przez miejscowość od godz. 8.00 do zakończenia wyścigu będzie niemożliwy, a od godz. 16.00 do ok. 18.45 wyłączony z ruchu będzie odcinek drogi krajowej nr 49 od stacji benzynowej w Białce Tatrzańskiej do ronda przy Urzędzie Gminy.

bEhwGWrX

Policja radzi kierowcom wybierającym się w piątek na Słowację, aby wybierali przejście graniczne w Jurgowie. Dojazd do Palenicy Białczańskiej przed Morskim Okiem, dla jadących od strony Nowego Targu, będzie możliwy przez Trybsz, Czarną Górę i Jurgów, lub przez Zakopane i dalej w kierunku Łysej Polany.

W sobotę w Nowym Targu, gdzie rozpocznie się ostatni etap wyścigu, zamknięte dla ruchu samochodowego będą jezdnie okalające Rynek. Policja wyznaczy objazd dla pojazdów poruszających od ul. Szaflarskiej w kierunku Kowańca ulicami: Bolesława Wstydliwego, Orkana i Sobieskiego. Normalny ruch zostanie przywrócony w sobotę po wyjeździe kolarzy z miasta.(PAP)

szb/

bEhwGWsy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)