Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: 70 mln zł na usuwanie skutków powodzi

0
Podziel się

Około 70 mln zł zarząd województwa podkarpackiego przekaże na usuwanie
skutków powodzi i infrastrukturę przeciwpowodziową w regionie. Środki pochodzić będą z Regionalnego
Programu Operacyjnego (RPO).

bEgFECOJ

Około 70 mln zł zarząd województwa podkarpackiego przekaże na usuwanie skutków powodzi i infrastrukturę przeciwpowodziową w regionie. Środki pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO).

Jak poinformowała PAP rzeczniczka marszałka województwa podkarpackiego Aleksandra Gorzelak-Nieduży, pierwotnie nabór wniosków na ten cel miał być ogłoszony w lutym 2011 r.

"Jednak biorąc pod uwagę zniszczenia, jakie wyrządziła powódź, która miała miejsce w maju i czerwcu, zarząd województwa postanowił ogłosić nabór już w sierpniu tego roku" - dodała Gorzelak-Nieduży.

bEgFECOL

O pieniądze w tym naborze będą mogły ubiegać się m.in. samorządy i spółki wodne. Środki będą mogły być wykorzystane m.in. na budowę wałów przeciwpowodziowych z niezbędnymi drogami dojazdowymi, przepompowni, polderów, suchych zbiorników czy kanałów ulgi.

Jak podkreśla rzeczniczka, na ten nabór przeznaczonych zostanie około 70 mln zł, dokładna kwota będzie znana z chwilą ogłoszenia konkursu, czyli w sierpniu.

Jak dodała Gorzelak-Nieduży, zarząd województwa chce przekazać kolejne 80 mln z RPO na usuwanie skutków powodzi w infrastrukturze publicznej, czyli m.in. na remonty szkół, czy zniszczonych oczyszczalni ścieków.

"Jednak, aby przesunięcia w ramach RPO były możliwe, to zgodnie z obowiązującymi procedurami, zmiany te w pierwszej kolejności muszą zostać zaakceptowane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, a następnie przez Komisję Europejską" - zaznaczyła rzeczniczka.

bEgFECOR

W ramach RPO woj. podkarpackie w latach 2007-2013 ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro. Instytucją zarządzającą programem jest zarząd województwa.(PAP)

huk/ itm/ mow/

bEgFECPm
podkarpackie
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)