Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Autosan dostarczy pięć autobusów dla Krosna

0
Podziel się

Prezydent Krosna (Podkarpackie) podpisał umowę z firmą Autosan na dostawę
pięciu nowych autobusów dla miejskiego przewoźnika. Koszt zakupu pojazdów to około 2,8 mln zł.
Część pieniędzy ma pochodzić z Unii Europejskiej.

bEgRXxnp

Prezydent Krosna (Podkarpackie) podpisał umowę z firmą Autosan na dostawę pięciu nowych autobusów dla miejskiego przewoźnika. Koszt zakupu pojazdów to około 2,8 mln zł. Część pieniędzy ma pochodzić z Unii Europejskiej.

Jak poinformowała PAP w piątek rzeczniczka prasowa prezydenta Krosna Joanna Sowa, pojazdy zostaną dostarczone jeszcze w tym roku.

"Wzbogacą one tabor krośnieńskiej Miejskiej Komunikacji Samochodowej" - powiedziała. Dodała, że po rozstrzygnięciu przetargu na dostawę systemu biletu elektronicznego, nowe autobusy będą wyposażone w system pokładowy, który ma umożliwić monitorowanie m.in. parametrów ich jazdy.

bEgRXxnr

Do Krosna trafią niskopodłogowe pojazdy o nazwie "Sancity 9". Jednym podróżować może 20 pasażerów na wysokich sztywnych fotelach, a także 33 na miejscach stojących. Pojazd przystosowany jest do przewozu jednej osoby na wózku inwalidzkim.

Koszt zakupu autobusów wyniósł blisko 2,8 mln zł; 85 proc. to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013.

Dzięki systemowi biletu elektronicznego mieszkańcy Krosna będą mogli, za pomocą specjalne karty elektronicznej, nie tylko korzystać z miejskiej komunikacji, ale także m.in. z basenów czy płatnych parkingów. System ma zacząć działać w przyszłym roku.

Autosan jest jedną z najstarszych fabryk w Polsce; początek jej istnienia sięga 1832 roku. Oprócz autobusów zakład produkuje dla wojska m.in. szczelne kabiny elektromagnetycznie. Od 2001 r. projektuje i produkuje elementy pojazdów szynowych, zwłaszcza nadwozia szynobusów i tramwajów; współpracuje m.in. z PESA Bydgoszcz, NEWAG z Nowego Sącza oraz z Poznańskimi Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego. W spółce pracuje ok. 900 osób.(PAP)

bEgRXxnx

huk/ pad/ jbr/

bEgRXxnS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)