Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Były funkcjonariusz UB oskarżony przez IPN

0
Podziel się

Pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie oskarżył o zbrodnię
komunistyczną funkcjonariusza Urzędu Bezpieczeństwa w Łańcucie (Podkarpackie) Józefa G. o zbrodnię
komunistyczną. Akt oskarżenia trafił w czwartek do miejscowego sądu rejonowego.

bEiLJFMB

Pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie oskarżył o zbrodnię komunistyczną funkcjonariusza Urzędu Bezpieczeństwa w Łańcucie (Podkarpackie) Józefa G. o zbrodnię komunistyczną. Akt oskarżenia trafił w czwartek do miejscowego sądu rejonowego.

Jak poinformował naczelnik pionu śledczego rzeszowskiego IPN Grzegorz Malisiewicz, prokuratorzy zarzucają Józefowi G., że od 29 stycznia do 19 kwietnia 1951 r. wspólnie i w porozumieniu z innymi funkcjonariuszami moralnie i fizycznie znęcał się nad zatrzymanym w łańcuckim areszcie UB Eugeniuszem C. Chciał, żeby pokrzywdzony przyznał się do przynależności do młodzieżowej organizacji niepodległościowej "Orlęta".

Pokrzywdzonego Józef G. m.in. przesłuchiwał w różnych porach dnia i nocy, groził mu zabójstwem, przykładając pistolet do piersi, pistoletem i pięściami bił po całym ciele, szarpał za włosy, uderzał głową o ścianę, umieszczał w karcerze.

bEiLJFMD

Jak podaje IPN, Józef G. przesłuchiwany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów; złożył wyjaśnienia sprzeczne ze zgromadzonym materiałem dowodowym.(PAP)

kyc/ pz/

bEiLJFNe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)