Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Były funkcjonariusz UB oskarżony przez IPN

0
Podziel się

Pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie oskarżył o zbrodnię
komunistyczną szefa Urzędu Bezpieczeństwa w Nisku (Podkarpackie) Stanisława S. Akt oskarżenia
trafił w czwartek do miejscowego sądu rejonowego.

bEigbMBN

Pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie oskarżył o zbrodnię komunistyczną szefa Urzędu Bezpieczeństwa w Nisku (Podkarpackie) Stanisława S. Akt oskarżenia trafił w czwartek do miejscowego sądu rejonowego.

Jak poinformował naczelnik pionu śledczego rzeszowskiego IPN Grzegorz Malisiewicz, prokuratorzy zarzucają Stanisławowi S., że od listopada do grudnia 1945 r. popełnił dwie zbrodnie komunistyczne.

Moralnie i fizycznie znęcał się nad Henrykiem K. Chciał, żeby pokrzywdzony wyjawił do jakiej organizacji niepodległościowej należy i kto z nim współpracuje. Zmuszał go także do podpisania zobowiązania współpracy z UB.

bEigbMBP

Henryka K. znieważał słownie oraz wielokrotnie bił pięścią lub drewnianym karniszem po całym ciele. Dodatkowo, mimo braku podstaw prawnych i faktycznych oraz bez postanowienia o tymczasowym aresztowaniu, przetrzymywał go ponad 14 dni.

Stanisław S. przesłuchiwany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia sprzeczne ze zgromadzonym materiałem dowodowym.(PAP)

kyc/ bno/ jbr/

bEigbMCq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)