Notowania

wiadomości
27.05.2013 11:20

Podkarpackie: Droga krajowa nr 28 w Sanoku - przejezdna

# dochodzi informacja o odblokowaniu drogi

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o odblokowaniu drogi

27.05. Rzeszów (PAP) - Przejezdna jest już droga krajowa nr 28 w Sanoku (Podkarpackie), którą w poniedziałek przed południem blokowali protestujący przeciwko zapowiedzi likwidacji oddziału celnego w tym mieście.

Według relacji rzecznika podkarpackiej policji Pawła Międlara po przejściu dla pieszych na drodze nr 28 w Sanoku chodziło ok. 40 protestujących. Policja wskazywała kierowcom objazdy.

Jedna z protestujących Maria Grata argumentowała, że likwidacja od lipca oddziału celnego w Sanoku utrudni pracę nie tylko przedsiębiorcom z Sanoka, ale także m.in. z Leska i Ustrzyk Dolnych. Dodała, że przeciw likwidacji placówki są też miejscowe władze samorządowe.

Z kolei rzeczniczka Izby Celnej w Przemyślu Edyta Chabowska podkreśla, że powodem zapowiedzianej likwidacji oddziału jest jego niewielkie obciążone pracą. "Analiza danych za 2012 r. pokazuje, że efektywny czas pracy funkcjonariusza celnego w tej placówce wyniósł średnio 2,5 - 3 godzin na dzień roboczy" - powiedziała.

Droga krajowa nr 28 biegnie z miejscowości Zator (woj. małopolskie) do przejścia granicznego z Ukraina w Medyce (woj. podkarpackie). (PAP)

kyc/ abuj/ bos/ ura/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz