Notowania

wiadomości
22.01.2013 08:34

Podkarpackie: Drogi przejezdne, ale śliskie

Na Podkarpaciu we wtorek rano przejezdne były wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie. Jednak na większości odcinków jazdę utrudnia gołoledź, lód i błoto pośniegowe lub warstwa zajeżdżonego śniegu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na Podkarpaciu we wtorek rano przejezdne były wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie. Jednak na większości odcinków jazdę utrudnia gołoledź, lód i błoto pośniegowe lub warstwa zajeżdżonego śniegu. *

Jak powiedział dyżurny Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie najtrudniejsza sytuacja jest w północnej części województwa: w Mielcu, Stalowej Woli, a także Jarosławiu i Łańcucie. Panują tam temperatury ujemne, sięgające 5-6 stopni poniżej zera, powodujące zamarzanie padającego deszczu lub deszczu ze śniegiem.

"Ze względu na minusowe temperatury i padający deszcz, lód pojawia się też na szybach samochodów w czasie jazdy" - ostrzegł dyżurny.

W terenie górzystym wyższe temperatury powietrza oraz brak opadów spowodowały, że pracujący sprzęt przeciwgołoledziowy w większości zabezpieczył trasy. Natomiast lód, gołoledź i koleiny występują raczej w obszarach leśnych

Zdaniem dyżurnego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie Jarosława Kalandyka, drogi krajowe są raczej czarne i mokre, ale na wielu odcinkach jazdę utrudniać może lód, gołoledź, zajeżdżony śnieg lub błoto. Takie warunki kierowcy napotkają m.in. na drodze krajowej nr 4 w okolicach Przeworska i Jarosławia oraz Machowej. (PAP)

api/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz