Notowania

dopalacze
03.10.2010 12:26

Podkarpackie: Dwie osoby zatruły się dopalaczami

20-letnia dziewczyna i 19-letni chłopak trafili do podkarpackich szpitali po zażyciu dopalaczy. Ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo - poinformował PAP w niedzielę rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar.

Podziel się
Dodaj komentarz

*20-letnia dziewczyna i 19-letni chłopak trafili do podkarpackich szpitali po zażyciu dopalaczy. Ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo - poinformował PAP w niedzielę rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar. *

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Tarnobrzegu. "Do miejscowego szpitala, z objawami zatrucia zgłosił się 19-letni uczeń. Młody mężczyzna powiedział policjantom, że w piątek kupił w sklepie z dopalaczami w Tarnobrzegu produkt, którego nazwy nie pamięta. Wypalił go w szklanej lufce, po czym źle się poczuł. Miał drgawki, wymiotował" - powiedział Międlar.

Policjanci ustalają, co zażył, pomoże w tym analiza moczu. Według lekarzy, chłopak jeszcze w niedzielę wyjdzie ze szpitala do domu.

Kolejny sygnał o zatruciu tzw. dopalaczem odebrała policja w Sanoku. Po wypaleniu zielono-brunatnych włókien przytomność straciła 20-letnia dziewczyna.

Jak zaznaczył Międlar, w sobotę po południu odwiedziła ona koleżankę w jednej z podsanockich miejscowości. "Dziewczyny na balkonie paliły specyfik o nazwie Hammer, w pewnej chwili jedna z nich poczuła się źle, traciła świadomość. Koleżanka wezwała pogotowie, 20-latka trafiła do szpitala" - dodał rzecznik.

Policjanci ustalili, że "dopalacz" kupiła koleżanka 20-latki, nabyła specyfik kilka dni wcześniej w Warszawie. Według lekarzy, życie młodej kobiety nie jest zagrożone. Badania laboratoryjne wykażą czy w specyfiku, który wypaliły dziewczyny, nie było substancji zakazanych.

W sobotę w całym kraju odbyła się kontrola sklepów z dopalaczami przeprowadzona przez inspektorów sanitarnych w asyście policji. W niedzielę rzecznik rządu Paweł Graś zapowiedział, że wszystkie sklepy z tzw. dopalaczami zostaną zamknięte.(PAP)

huk/ pz/

Tagi: dopalacze, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz