Notowania

wiadomości
30.08.2011 19:13

Podkarpackie: Kandydaci zarejestrowani do Senatu

Do późnego popołudnia we wtorek na Podkarpaciu w okręgowych komisjach wyborczych w Krośnie i Rzeszowie zarejestrowanych było 16 kandydatów w wyborach do Senatu. W regionie do obsadzenia jest 5 mandatów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do późnego popołudnia we wtorek na Podkarpaciu w okręgowych komisjach wyborczych w Krośnie i Rzeszowie zarejestrowanych było 16 kandydatów w wyborach do Senatu. W regionie do obsadzenia jest 5 mandatów.

W okręgu wyborczym obejmującym powiaty: leżajski, niżański, stalowowolski, tarnobrzeski i Tarnobrzeg zarejestrowało się trzech kandydatów. Udział w wyborach zgłosili: wicemarszałek woj. podkarpackiego Zygmunt Cholewiński z Platformy Obywatelskiej, historyk Janusz Cisek z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Grzegorz Kida z Komitetu Wyborczego Nowa Prawica - Janusza Korwin Mikke.

Dwóch kandydatów zarejestrowało się w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowskim i strzyżowski. O mandat chcą rywalizować Mariusz Kawa z PSL i Mieczysław maziarz z KW Prawica.

Z kolei w okręgu składającym się z powiatów: łańcucki, rzeszowski i Rzeszów zarejestrowano trzy osoby. Są nimi: Bogdan Bardzik z KW Wyborców Bogdana Bardzika, prezydent Rzeszowa z KW Wyborców Tadeusza Ferenca "Rozwój Podkarpacia" i wiceminister skarbu państwa Zdzisław Gawlik z PO.

W okręgu wyborczym obejmującym powiaty: brzozowski, jasielski, krośnieński i Krosno zarejestrowało się pięciu kandydatów. O miejsce w Senacie zamierzają walczyć: Joanna Frydrych z PO, Roman Karaś z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Grażyna Szelc z Partii Demokratycznej - demokraci pl., Antoni Wydro z PSL i obecna senator Alicja Zając z Prawa i Sprawiedliwości.

Natomiast w okręgu obejmującym powiaty: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki i Przemyśl dotychczas zarejestrowało się czterech kandydatów: Małgorzata Dachnowicz z KW Wyborców Wspólnoty Samorządowej Dolina Sanu, Maciej Lewicki z PO, Andrzej Matusiewicz z PiS, Dorota Piękoś - Gliwska z SLD.(PAP)

kyc/ la/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz