Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Pierwsze zasiłki do 300 tys. zł dla powodzian

0
Podziel się

Pierwsze zasiłki do 300 tys. zł dla osób, które ucierpiały w tegorocznej
powodzi trafiły do kilku rodzin z Podkarpacia. Pieniądze są przeznaczone na odbudowę zniszczonych
domów.

bEihyePV

Pierwsze zasiłki do 300 tys. zł dla osób, które ucierpiały w tegorocznej powodzi trafiły do kilku rodzin z Podkarpacia. Pieniądze są przeznaczone na odbudowę zniszczonych domów.

Jak powiedział w środę PAP rzecznik wojewody podkarpackiego Wiesław Bek, zasiłki trafiły do sześciu rodzin mieszkających m.in. w gminach Frysztak, Gorzyce i Strzyżów.

O zasiłki do 300 tys. zł mogą ubiegać się rodziny, których domy zostały zniszczone przez wodę i otrzymały nakaz rozbiórki budynku od powiatowego inspektora budowlanego.

bEihyePX

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Małgorzata Woźniak, na Podkarpacie trafiło dotychczas ponad 145,5 mln zł na usuwanie skutków powodzi.

Na Podkarpaciu straty po powodzi oszacowano na ponad 700 mln zł. Ponadto powódź wyrządziła straty w urządzeniach hydrotechnicznych, m.in. w wałach przeciwpowodziowych, na sumę ponad 350 mln zł. Największe zniszczenia powstały na terenie powiatów: mieleckiego, tarnobrzeskiego, dębickiego, jasielskiego i ropczycko-sędziszowskiego. (PAP)

huk/ wkr/

bEihyeQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)