Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje
25.11.2009 16:13

Podkarpackie: Ponad 250 mln zł na inwestycje w ramach PROW

Budowa stacji uzdatniania wody w Tarnawce oraz kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łętownia to dwie z 133 inwestycji, które zostaną zrealizowane na Podkarpaciu z Programu Rozwój Obszarów Wiejskich (PROW).

Podziel się
Dodaj komentarz

*Budowa stacji uzdatniania wody w Tarnawce oraz kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łętownia to dwie z 133 inwestycji, które zostaną zrealizowane na Podkarpaciu z Programu Rozwój Obszarów Wiejskich (PROW). *

Jak poinformowała PAP w środę rzeczniczka marszałka województwa Aleksandra Gorzelak-Nieduży, projekty będą realizowane w ramach działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej".

Inne projekty dotyczą m.in. zakupu samochodów-śmieciarek m.in. dla Komańczy, Narola, Dukli, rozbudowy oczyszczalni ścieków np. w miejscowości Grębów i Korytniki oraz budowy kanalizacji sanitarnej m.in. w Lutowiskach i Zdziechowicach.

"Projekty, które dostały dofinansowanie dotyczą inwestycji w zakresie: gospodarki wodno-ściekowej (105 wniosków), tworzenia systemu zbiórki i wywozu odpadów komunalnych (24 wnioski) i wytwarzania lub dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych (cztery wnioski). Łączna kwota realizacji tych wniosków to ponad 562 mln zł" - dodała.

Zarząd województwa podkarpackiego przyznał na realizację wniosków niespełna 250 mln zł. Pozostałe pieniądze wyłożą wnioskodawcy.

Dofinansowanie otrzymały wszystkie projekty, które zostały złożone i pozytywnie przeszły weryfikację. Przyznanie pieniędzy wszystkim wnioskodawcom było możliwe dzięki zwiększeniu przez resort rolnictwa limitów środków na ten rok, jakie mogły przyznać województwa. Samorząd województwa podkarpackiego ma do wydania w ramach PROW na lata 2007 - 2013 ponad 186 mln euro.(PAP)

huk/ pad/ jbr/

Tagi: inwestycje, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz