Notowania

wiadomości
25.10.2013 20:20

Podkarpackie: Rynasiewicz ponownie przewodniczącym regionu PO

Poseł PO, wiceminister Zbigniew Rynasiewicz będzie nadal przewodniczącym regionu podkarpackiego Platformy Obywatelskiej. W piątek na regionalnym zjeździe wyborczym w Rzeszowie uzyskał 253 głosy. Przeciw było 13 osób, trzy wstrzymały się od głosu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poseł PO, wiceminister Zbigniew Rynasiewicz będzie nadal przewodniczącym regionu podkarpackiego Platformy Obywatelskiej. W piątek na regionalnym zjeździe wyborczym w Rzeszowie uzyskał 253 głosy. Przeciw było 13 osób, trzy wstrzymały się od głosu.

Rynasiewicz jest szefem podkarpackich struktur PO od 2010 roku. W piątek został wybrany na drugą kadencję.

Rynasiewicz był jedynym kandydatem. W zjeździe wzięło udział 272 delegatów, reprezentujących wszystkie podkarpackie powiaty. Wydano 270 kart do głosowania; głosów ważnych oddano 269; jeden był nieważny. Bezwzględna większość wynosiła 151 głosów.

Podczas podkarpackiej konwencji Platformy Obywatelskiej Rynasiewicza wskazała europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

Po wyborach przewodniczący PO na Podkarpaciu pytany przez dziennikarzy o plany na najbliższą przyszłość, odpowiedział, że nie będzie zmieniać tego, co dobre. "A to, co dobre, to nasza skuteczność, jeżeli chodzi o rozwiązywanie tych problemów społecznych, gospodarczych, infrastrukturalnych, które powodują, że Podkarpacie nie rozwija się tak, jakbyśmy chcieli" - mówił.

Jego zdaniem PO w regionie ma duże dokonania w sferach m.in.: budowy dróg, gospodarki, pozyskiwania środków unijnych. "Zawsze można lepiej, ale myślę, że zrobiliśmy wiele (). Te dane pokazują wyraźnie, że naprawdę nie zmarnowaliśmy tego czasu i tego nie chcemy zepsuć, chcemy nadal być tacy skuteczni" - podkreślił.

Zadeklarował też, że mimo, iż PO nie rządzi w sejmiku województwa, to będzie wspierać każde działanie samorządu województwa, "żeby żadna szansa w tej nowej perspektywie (unijnej 2014-2020), ostatniej tak bogatej, nie została dla Podkarpacia zmarnowana".

Wyraził opinię, że największą bolączką i problemem regionalnej PO jest komunikacja ze społeczeństwem i brak chwalenia się osiągnięciami samorządowców. Zapewnił, że teraz się to zmieni, a rada regionalna i zarząd podejmą konkretne działania w tej sprawie. Jego zdaniem regularne informowanie społeczeństwa o skutecznych działaniach PO przełoży się na korzystniejszy wynik wyborczy tej partii na Podkarpaciu.

Rynasiewicz jest posłem czwartą kadencję. Został wybrany z okręgu obejmującego Rzeszów. Od czerwca br. jest także wiceministrem transportu. Wcześniej był szefem sejmowej komisji infrastruktury.

Rynasiewicz studiował historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Ukończył podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2002-2005 pełnił funkcję starosty leżajskiego. W latach 1990-1997 był wójtem gminy Grodzisko Dolne (woj.podkarpackie). Był najmłodszym wójtem w województwie, miał wtedy 26 lat.

Urodził się 4 października 1963 roku w Grodzisku Dolnym, mieszka tam do dziś.(PAP)

api/ son/ mow/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz