Notowania

sąd
03.01.2011 12:40

Podkarpackie: Sąd ogłosił upadłość HSW-Zakładu Zespołów Napędowych

Sąd w Tarnobrzegu (Podkarpackie) ogłosił upadłość HSW-Zakładu Zespołów Napędowych i wyznaczył syndyka masy upadłościowej - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Józef Dyl.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sąd w Tarnobrzegu (Podkarpackie) ogłosił upadłość HSW-Zakładu Zespołów Napędowych i wyznaczył syndyka masy upadłościowej - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Józef Dyl.

Dodał, że upadłość została ogłoszona w ostatnim dniu ubiegłego roku. Syndykiem został wyznaczony Adam Pilecki.

Zarząd spółki HSW-Zakład Zespołów Napędowych w Stalowej Woli (Podkarpackie) złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości firmy w połowie grudnia. Przyczyną są kłopoty finansowe spółki.

HSW-ZZN produkuje m.in. skrzynie biegów do ciągników gąsienicowych i ładowarek kołowych, koła zębate, tarcze sprzęgłowe i mosty napędowe. Produkty firmy mają zastosowanie w sprzęcie kolejowym, kombajnach i maszynach budowlanych. Zakład zatrudnia około 600 osób.

Udziałowcami spółki są: Skarb Państwa - 41,95 proc., Huta Stalowa Wola SA - 41,77 proc. i Agencja Rozwoju Przemysłu SA - 16,28 proc.

Jak powiedział PAP w poniedziałek szef związku zawodowego NSZZ "Solidarność" w HSW SA Henryk Szostak, obecnie trwają rozmowy między zarządem HSW SA a związkowcami. "Rozmawiamy o przyszłości ZNN. Sądzę, że pierwsze efekty rozmów będą znane pod koniec tygodnia" - dodał.

Szostak podkreślił, że związki zawodowe na razie nie planują żadnej akcji protestacyjnej.

Jak poinformował PAP w ubiegłym tygodniu pełnomocnik zarządu HSW SA Bartosz Kopyto, Huta jest zainteresowana utrzymaniem i rozwijaniem produkcji zespołów napędowych w Stalowej Woli.

"Należy przypomnieć, że HSW SA, w ramach produkcji cywilnej i wojskowej, samodzielnie prowadzi rozwój zespołów mechanicznych i produkuje zespoły mechaniczne w oparciu o zasoby upadłego w lutym 2009 Zakładu Zespołów Mechanicznych. Jesteśmy gotowi podobny scenariusz zrealizować również względem Zakładu Zespołów Napędowych. Dla pracowników HSW-ZZN będzie to oznaczało możliwość kontynuowania rozwoju zawodowego w oparciu o stabilne struktury HSW SA" - dodał Kopyto.(PAP)

huk/ je/ bk/

Tagi: sąd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz