Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Samorząd województwa ma zapłacić 70 tys. zł kary

0
Podziel się

Samorząd województwa podkarpackiego musi zapłacić 70 tys. zł kary za
niezgłoszenie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zamiaru koncentracji w przypadku
powołania, wraz z Portami Lotniczymi, spółki lotniskowej.

bEiLxyJh

Samorząd województwa podkarpackiego musi zapłacić 70 tys. zł kary za niezgłoszenie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zamiaru koncentracji w przypadku powołania, wraz z Portami Lotniczymi, spółki lotniskowej.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa UOKiK Małgorzata Cieloch, grzywnę którą nałożył prezes urzędu, potwierdził Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK).

"Decyzja prezesa urzędu zapadła w czerwcu 2009. Wówczas Państwowe Porty Lotnicze oraz samorząd województwa podkarpackiego utworzyły spółkę Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, bez zgody prezesa UOKiK. Podmioty zgłosiły się wprawdzie do urzędu, jednak już po dokonaniu transakcji. Za przeprowadzenie koncentracji bez zgody UOKiK grozi sankcja finansowa w wysokości do 10˙proc. ubiegłorocznego przychodu" - dodała rzeczniczka.

bEiLxyJj

Jak zaznaczyła, na obu uczestników koncentracji została nałożona kara w wysokości znacznie niższej niż maksymalna - po 70 tys. złotych.

Porty Lotnicze wpłaciły już pieniądze do budżetu państwa, natomiast samorząd województwa podkarpackiego odwołał się do sądu. Po rozpatrzeniu sprawy SOKiK przyznał rację UOKiK i utrzymał nałożoną sankcję finansową. Samorząd może złożyć apelację.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie Aleksandra Gorzelak-Nieduży, decyzja o tym, czy apelacja zostanie złożona, zostanie podjęta po zapoznaniu się z treścią orzeczenia sądowego.

Spółka Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zarządza lotniskiem w Jasionce. (PAP)

bEiLxyJp

huk/ je/

bEiLxyJK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)