Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Upozorował własną śmierć, by wyłudzić odszkodowanie

0
Podziel się

Podkarpacka policja poszukuje mężczyzny, który upozorował własną śmierć, aby
wyłudzić pieniądze z ubezpieczenia na życie. W tym celu wykradł z cmentarza zwłoki i podpalił je w
swoim samochodzie. Policja ustaliła, że oszustowi pomagali ojciec i siostrzeniec.

bEgslgsB

Podkarpacka policja poszukuje mężczyzny, który upozorował własną śmierć, aby wyłudzić pieniądze z ubezpieczenia na życie. W tym celu wykradł z cmentarza zwłoki i podpalił je w swoim samochodzie. Policja ustaliła, że oszustowi pomagali ojciec i siostrzeniec.

W ubiegłym tygodniu policja otrzymała informacje, że w spalonym samochodzie w miejscowości Witki w powiecie lubaczowskim znaleziono ludzkie szczątki, mocno zwęglone, bez głowy.

Policjanci ustalili, że z samochodu korzystał 24-letni Sławomir J., mieszkaniec powiatu biłgorajskiego.˙Bywał też w domu, pod którym stało spalone renault. Mężczyzna był już karany m.in. za kradzieże i włamania; był poszukiwany przez policję do odbycia kary w zakładzie karnym.

bEgslgsD

Jak podaje podkarpacka policja, udało się ustalić, że mężczyzna od kwietnia br. szukał człowieka podobnego do siebie, o zbliżonym wzroście i masie ciała, bo założył, że dokona zabójstwa swego "sobowtóra".

Według policji kilka razy wybierał się do różnych miejscowości razem z siostrzeńcem i poszukiwał ofiary. Chciał podstępnie zwabić ją do samochodu i zamordować. W samochodzie woził siekierę. Nie zrealizował tego zamiaru, gdyż nie trafił na osobę wystarczająco do siebie podobną.

Mężczyźni dowiedzieli się jednak, że człowiek odpowiedniej postury został niedawno pochowany na cmentarzu w jednej z miejscowości w powiecie biłgorajskim. Wydobyli trumnę, otworzyli ją, wyrzucili z niej zwłoki. Jeden z nich siekierą odciął głowę zmarłemu. Sprawcy włożyli trumnę z powrotem do grobowca, do jego wnętrza wrzucili też głowę. Ciało umieścili w samochodzie Sławomira J., który został podpalony.

Według policji, Sławomir J. wraz ze wspólnikami: swoim ojcem Janem J. i siostrzeńcem Dawidem F. upozorował własną śmierć, aby wyłudzić odszkodowanie. Chciał, by sądzono, że został zamordowany. Ponadto ustalono, że kilka miesięcy temu ubezpieczył się on na kwotę 200 tysięcy złotych. Do odbioru tej kwoty upoważnił swego ojca.

bEgslgsJ

Policjanci już po kilku dniach zatrzymali ojca i siostrzeńca Sławomira J. Obaj usłyszeli zarzuty znieważenia zwłok. Sławomir J. jest nadal poszukiwany przez policję.

W czwartek sąd w Lubaczowie tymczasowo aresztował Jana J. na trzy miesiące, natomiast prokurator objął Dawida F. policyjnym dozorem. (PAP)

huk/ wkr/ gma/

bEgslgte
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)