Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: W Rzeszowie powstanie nowy most przez Wisłok

0
Podziel się:

Ponad 400 metrów długości będzie miał nowy most przez Wisłok, który zostanie
wybudowany w Rzeszowie. Przeprawa połączy ul. Lubelską z ul. Rzecha i będzie najdłuższym mostem w
stolicy Podkarpacia. Koszt inwestycji to ponad 170 mln zł.

bEEDQuzp

Ponad 400 metrów długości będzie miał nowy most przez Wisłok, który zostanie wybudowany w Rzeszowie. Przeprawa połączy ul. Lubelską z ul. Rzecha i będzie najdłuższym mostem w stolicy Podkarpacia. Koszt inwestycji to ponad 170 mln zł.

W czwartek w rzeszowskim ratuszu podpisana została umowa z wykonawcą mostu firmą Bilfinger.

Zdaniem prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, dzięki nowemu mostowi znacznie poprawi się komunikacja w północnej części miasta.

bEEDQuzr

Przeprawa powstanie między rzeszowskimi osiedlami Staromieście i Załęże. Most zawiśnie nad zbiornikiem wody technologicznej elektrociepłowni, nad Wisłokiem oraz ulicą Wioślarską. Most będzie podwieszany, o długości ponad 400 metrów, szerokości 29 metrów, a jego wysokość wyniesie prawie 110 metrów.

Oprócz mostu, w ramach tej inwestycji powstanie także nowa droga o długości ok. 1,8 km drogi. Trasa będzie miała po dwie jezdnie z pasem zieleni w środku. Każda z jezdni ma mieć po siedem metrów szerokości. Po obydwu stronach mają być ścieżki piesze i rowerowe. Cała inwestycja kosztować ma ponad 170 mln zł, z tej kwoty sam most pochłonie 110 mln zł.

Inwestycja będzie realizowana w systemie projektuj i buduj. Jak powiedział podczas uroczystości podpisana umowy prezes Bilfinger Piotr Kledzik, pierwsze prace w terenie rozpoczną się w maju przyszłego roku. "Zimę chcemy wykorzystać na przygotowanie projektu i uzyskanie wszelkich potrzebnych zezwoleń. Największym ryzykiem i zagrożeniem przy tej inwestycji jest czas, dlatego cieszę się inwestor deklaruje współpracę i wie czego chce" - dodał.

Inwestycja ma być dofinansowana z europejskiego programu Rozwój Polski Wschodniej. (PAP)

bEEDQuzx

huk/ drag/

bEEDQuzS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)