Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Zabezpieczono osuwisko na cmentarzu w Przemyślu

0
Podziel się

W Przemyślu (Podkarpackie) zakończyły się prace zabezpieczające osuwisko na
miejscowym Cmentarzu Komunalnym. Inwestycja kosztowała prawie 4,5 mln zł i była współfinansowana ze
środków unijnych.

bCYrvudh

W Przemyślu (Podkarpackie) zakończyły się prace zabezpieczające osuwisko na miejscowym Cmentarzu Komunalnym. Inwestycja kosztowała prawie 4,5 mln zł i była współfinansowana ze środków unijnych.

Jak poinformował PAP Witold Wołczyk z kancelarii prezydenta Przemyśla, osuwisko zostało zabezpieczone ponad 200 palami, które wbito w ziemię i nałożono na nie betonową konstrukcję.

"Ponadto wykonano m.in. odwodnienie, dzięki temu wody opadowe odprowadzane będą do potoku poniżej cmentarza. Dodatkowo wykonane zostało odwodnienie, na znajdującym się w pobliżu cmentarzu, gdzie są groby żołnierzy niemieckich z II wojny światowej. W tym przypadku także było zagrożenie osuwaniem się ziemi" - dodał.

Wołczyk zaznaczył, że przed rozpoczęciem prac ekshumowano 36 grobów. Podkreślił, że nagrobki były przenoszone tylko za zgodą rodzin. "Wszystkie koszty z tym związane - ok. 170 tys. zł pochodziły z budżetu miasta" - powiedział.

bCYrvudj

Ziemia na przemyskim cmentarzu osunęła się wiosną 2009 r., po obfitych ulewach. Zniszczonych zostało kilkadziesiąt grobów.

Wartość projektu "Odwodnienie i stabilizacja osuwiska na Cmentarzu Głównym w Przemyślu" wyniosła prawie 4,5 mln zł. Z tej sumy ponad 2,4 mln zł stanowiła dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. (PAP)

huk/ amac/

bCYrvudK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)