Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podlaskie: 18-latek podejrzany o liczne włamania do domów

0
Podziel się:

O dokonanie 24 włamań do domów
jednorodzinnych podejrzany jest 18-latek zatrzymany przez policję
w Białymstoku. Złodziej kradł przeważnie niewielkie, wartościowe
rzeczy, które dawały się ukryć w plecaku. Wpadł po nieudanym
włamaniu.

O dokonanie 24 włamań do domów jednorodzinnych podejrzany jest 18-latek zatrzymany przez policję w Białymstoku. Złodziej kradł przeważnie niewielkie, wartościowe rzeczy, które dawały się ukryć w plecaku. Wpadł po nieudanym włamaniu.

Jak poinformował w czwartek rzecznik podlaskiej policji Jacek Dobrzyński, złodziej został spłoszony przez obudzonych właścicieli domu, którzy zawiadomili policję.

Niedługo potem jeden z patroli wylegitymował na pobliskiej ulicy 18-latka, który miał w plecaku m.in. metalową łapkę, rękawiczki, czarny kombinezon i kominiarkę. Nastolatek został zatrzymany.

Policja postawiła mu zarzut dokonania 24 włamań - sprawca takich przestępstw na kilku sąsiadujących ze sobą osiedlach był już bowiem poszukiwany. Wszystkie miały podobny przebieg: gdy lokatorzy spali, złodziej wchodził na niższą kondygnację domu. Często dostawał się do środka przez otwarte okno lub balkon. Kradł pieniądze, biżuterię, aparaty fotograficzne i telefony komórkowe. Czasem zabierał kluczyki do samochodów i dokumenty, ale samochodów nie kradł.

Jak dodał Dobrzyński, w czasie przesłuchania 18-latek przyznał się, że zwracał uwagę na informacje o włamaniach podawane w mediach. Gdy w jednej z gazet przeczytał, że policja jest na tropie włamywacza do domów jednorodzinnych, na pewien czas zaprzestał działalności.

Prokuratura zdecyduje, czy wnioskować o areszt zatrzymanego. Przy zarzucie wielokrotnych kradzieży z włamaniem, grozi mu nawet do 10 lat więzienia. (PAP)

rof/ bno/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)