Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: 7 osób w areszcie, policja przejęła 3 kg narkotyków

0
Podziel się

7 osób trafiło do aresztu po antynarkotykowej akcji przeprowadzonej przez
podlaską policję. Zabezpieczono około 3 kg narkotyków o wartości ponad 130 tys. zł - poinformował w
niedzielę rzecznik podlaskiej policji Andrzej Baranowski.

bEggXlzF

7 osób trafiło do aresztu po antynarkotykowej akcji przeprowadzonej przez podlaską policję. Zabezpieczono około 3 kg narkotyków o wartości ponad 130 tys. zł - poinformował w niedzielę rzecznik podlaskiej policji Andrzej Baranowski.

Zatrzymania dealerów odbywały się w środę i czwartek. W piątek i sobotę białostocki Sąd Rejonowy orzekał o areszcie zatrzymanych. Wszyscy zostali aresztowani na 3 miesiące.

Akcję prowadzili policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową i wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej policji w Białymstoku.

bEggXlzH

Jak poinformował Baranowski, pierwsze zatrzymania miały miejsce w środę. Na drodze krajowej nr 8 z Białegostoku do Warszawy w miejscowości Kolonia Porosły zatrzymano do kontroli audi, co do którego policjanci mieli podejrzenia, że mogą się w nim znajować narkotyki. Te przypuszczenia potwierdziły się. "Wewnątrz pojazdu, funkcjonariusze odnaleźli ukryty pakunek, w którym było blisko pół kilograma białego proszku. Wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina" - poinformował Baranowski. Zatrzymano dwóch jadących autem mężczyzn: 25-latka z Łomży i 27-latka ze Szczytna (Warmińsko-Mazurskie).

Również w środę w jednym z mieszkań w Białymstoku znaleziono 1,5 kg amfetaminy. Zatrzymano tam 25-letniego mężczyznę.

W czwartek policjanci zatrzymali kolejnych czterech mężczyzn w wieku 23-29 lat. "Trzech z nich zatrzymano w Białymstoku, czwartego zaś w podbiałostockich Kudryczach. W ich przeszukanych mieszkaniach i pojazdach policjanci zabezpieczyli około 800 gramów amfetaminy, blisko 80 gramów marihuany i prawie 170 tabletek extazy. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania i handlu takimi środkami" - poinformował Baranowski.

Postępowanie w tej srawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok Południe. Trwają ustalenia skąd pochodziły narkotyki i gdzie miały trafić. Wstępnie ocenia się, że mogły to być białostockie szkoły, puby i dyskoteki. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.(PAP)

bEggXlzN

kow/ malk/

bEggXlAi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)