Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: 8 mln na rozbudowę ośrodka zimowego "Szelment"

0
Podziel się

Letni kompleks turystyczny za 8 mln zł powstanie obok stoków narciarskich
zimowego ośrodka "Szelment" na Suwalszczyźnie. Urząd Marszałkowski w Białymstoku przyznał już
pieniądze na realizacje inwestycji - poinformował PAP dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportów
Zimowych "Szelment" Wojciech Szczepkowski.

bEgdnQmt

Letni kompleks turystyczny za 8 mln zł powstanie obok stoków narciarskich zimowego ośrodka "Szelment" na Suwalszczyźnie. Urząd Marszałkowski w Białymstoku przyznał już pieniądze na realizacje inwestycji - poinformował PAP dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportów Zimowych "Szelment" Wojciech Szczepkowski.

Kompleks zostanie zlokalizowany na brzegu jeziora Szelment Wielki. Inwestycja ma być zrealizowana w 2010 r., może nawet przed sezonem letnim.

"Po tym jak ośrodek stał się hitem turystycznym poprzedniej zimy, Urząd Marszałkowski zdecydował, że przekaże pieniądze na tę inwestycję" - poinformował PAP rzecznik marszałka województwa podlaskiego Jan Kwasowski.

bEgdnQmv

Jak dodał Szczepkowski, w ramach projektu powstaną plaże, pomosty, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz wyciąg nart wodnych. Jego trasa będzie liczyła 1000 metrów i będzie miała atesty międzynarodowe do rozgrywania zawodów.

Drugi etap inwestycji to budowa ściany wspinaczkowej i park linowy. Jak informuje Urząd Marszałkowski w Białymstoku, do wszystkich inwestycji została przygotowana dokumentacja techniczna. Niedługo zostaną ogłoszone przetargi.

"Będzie to letnia oferta naszego ośrodka. Staramy się spopularyzować Szelment, który może stać się wielką atrakcją turystyczną zarówno zimą jak i latem" - powiedział PAP Szczepkowski.

Ośrodek w Szelmencie powstał w grudniu 2008 roku. Od razu stał się przebojem sezonu zimowego. Przyjął ponad 100 tysięcy turystów z kraju i zagranicy - głównie z Litwy. Na trzech naturalnych stokach ośrodka jest pięć wyciągów orczykowych. Najdłuższa trasa ma 500 metrów długości. Stoki są oświetlone i mogą być sztucznie naśnieżane.

bEgdnQmB

Obecnie w ośrodku trwają przygotowania do sezonu narciarskiego. Na ukończeniu jest szósty wyciąg narciarski o długości ok. 350 metrów.

Ośrodek ma również hotel na 40 miejsc noclegowych, restaurację, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i szkółkę narciarską. (PAP)

bur/ abe/

bEgdnQmW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)