Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podlaskie: Aktywizacja bezrobotnych zagrożonych wykluczeniem

0
Podziel się:

Stu bezrobotnych zagrożonych wykluczeniem z powodu m.in. ubóstwa,
niepełnosprawności czy alkoholizmu weźmie udział w warsztatach i szkoleniach aktywizacji zawodowej,
zorganizowanych ze środków unijnych w pięciu powiatach województwa podlaskiego.

Stu bezrobotnych zagrożonych wykluczeniem z powodu m.in. ubóstwa, niepełnosprawności czy alkoholizmu weźmie udział w warsztatach i szkoleniach aktywizacji zawodowej, zorganizowanych ze środków unijnych w pięciu powiatach województwa podlaskiego.

Projekt "Zatrudnienie metodą na wykluczenie", który rozpocznie się w styczniu, skierowany jest zarówno do bezrobotnych kobiet, jak i mężczyzn z województwa podlaskiego, którym grozi wykluczenie społeczne. Ma zwiększyć ich szanse na rynku pracy.

Został sfinansowany z programu Kapitał Ludzki w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego wartość przekracza 1,6 mln zł.

Jak powiedziała PAP koordynatorka projektu z Podlaskiego Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Marta Siemieniuk, dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy uzyskają dodatkowe kwalifikacje, a także zdobędą praktyczne umiejętności przydatne w przyszłym miejscu pracy.

Dodała, że tytuł projektu jest skrótem myślowym. Organizatorzy chcieli powiedzieć przez to, iż "zatrudnienie jest metodą na zwalczenie wykluczenia społecznego".

W ramach projektu będzie działać pięć grup. Na razie stworzono dwie 20-osobowe: w powiecie sejneńskim i kolneńskim. Do grup z powiatu sokólskiego, zambrowskiego, a także białostockiego, ciągle poszukiwani są chętni.

Siemieniuk powiedziała, że do projektu zgłaszają się zarówno osoby młode, tuż po skończeniu szkoły, a także starsze, tzw. grupa 50+. Dodała, że wśród uczestników przeważają kobiety.

W ramach projektu przewidziane jest doradztwo zawodowe, kurs językowy i komputerowy, a także szkolenie zawodowe. To m.in. kurs na sprzedawcę, bukieciarza, masażystę czy opiekuna osób starszych. Dodatkowo wszyscy uczestnicy, przez czas trwania projektu (czyli do listopada 2011 roku), będą otrzymywali stypendium szkoleniowe.

Po zakończeniu wszystkich szkoleń, dla 60 uczestników przewidziane są trzymiesięczne, płatne staże zawodowe. Siemieniuk podkreśliła, że będzie to nagroda dla najlepszych.

Sylwia Wieczeryńska (PAP)

swi/ rof/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)