Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podlaskie: Czesław Renkiewicz trzecim kandydatem na prezydenta Suwałk

0
Podziel się:

Obecny wiceprezydent Suwałk Czesław Renkiewicz będzie kandydatem na
prezydenta miasta z komitetu "Suwałki - wizja Gajewskiego", związanego ze zmarłym w lipcu
prezydentem Józefem Gajewskim.

Obecny wiceprezydent Suwałk Czesław Renkiewicz będzie kandydatem na prezydenta miasta z komitetu "Suwałki - wizja Gajewskiego", związanego ze zmarłym w lipcu prezydentem Józefem Gajewskim.

W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach odbyła się w czwartek wieczorem konwencja wyborcza komitetu "Suwałki - wizja Gajewskiego". Komitet zaprezentował Czesława Renkiewicza, jako kandydata na prezydenta.

Lenkiewicza poparły także SLD oraz komitet "Klub Samorządowy".

Na początku konwencji został zaprezentowany króciutki film podsumowujący poprzednią kadencję prezydenta Józefa Gajewskiego. Potem uczczono minutą ciszy zmarłego prezydenta.

Czesław Renkiewicz przedstawił swój program wyborczy i hasło wyborcze "Łączą nas Suwałki". Mówił do zebranych o potrzebie kontynuacji polityki zmarłego prezydenta i zapoczątkowanego przez niego rozwoju miasta "na niespotykaną skalę".

Według Lenkiewicza, jedną z najważniejszych spraw jest tworzenie warunków do lepszego startu w życie zawodowe dla młodych ludzi. Uważa on, że zbyt wiele młodych osób wyjeżdża z miasta i gdzie indziej układa sobie życie.

Renkiewicz widzi Suwałki, jako miasto, gdzie "chętnie się inwestuje".

Do tej pory w Suwałkach zostało ogłoszonych dwóch kandydatów na prezydenta: PiS wystawił Grzegorza Mackiewicza, a PO Agnieszkę Rzatkowską. Renkiewicz jest trzecim kandydatem.

PiS po zarejestrowaniu komitetu "Suwałki - wizja Gajewskiego" od razu skrytykował pomysł uznając za nieetyczne używanie do celów politycznych wizerunku zmarłego prezydenta. Józef Gajewski był - według sondaży - pewniakiem do reelekcji, jednak w lipcu nagle zmarł na wakacjach we Włoszech.(PAP)

bur/ ju/ jbr/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)