Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Dwie firmy zabiegają o przewozy regionalne w latach 2015-2016

0
Podziel się

Dwie firmy chcą świadczyć regionalne przewozy kolejowe w Podlaskiem w
latach 2015-2016. To Przewozy Regionalne sp. z o. o. oraz PKP Intercity SA - poinformował w piątek
PAP urząd marszałkowski w Białymstoku po otwarciu przetargowych ofert.

bEgzfIMl

*Dwie firmy chcą świadczyć regionalne przewozy kolejowe w Podlaskiem w latach 2015-2016. To Przewozy Regionalne sp. z o. o. oraz PKP Intercity SA - poinformował w piątek PAP urząd marszałkowski w Białymstoku po otwarciu przetargowych ofert. *

Na lata 2015-2016 samorząd województwa podlaskiego na regionalne połączenia chce przeznaczyć łącznie 31 mln zł (po 15,5 mln zł rocznie). To tyle samo, ile było na ten cel w latach 2013-2014 - poinformował PAP rzecznik marszałka województwa podlaskiego Jan Kwasowski. Samorząd w ostatnich latach zawierał dwuletnie umowy na przewozy kolejowe w regionie.

Ze wstępnych danych wynika, że Przewozy Regionalne na dwa najbliższe lata zaproponowały 17 zł 92 gr za tak zwany pociągokilometr (przemieszczanie się jednego pociągu na dystansie jednego kilometra). PKP Intercity natomiast 19 zł 57 gr - poinformował Kwasowski. Zaznaczył, że ceny miały być dostosowane do kwoty, jaką na przewozy koleją dysponuje samorząd województwa. Oferty obu firm będą teraz sprawdzane i analizowane, a ostateczną decyzję o tym, kto w latach 2015-2016 będzie świadczył przewozy kolejowe w Podlaskiem podejmie zarząd województwa podlaskiego. Nie podano, kiedy zapadną rozstrzygnięcia. Na razie nie podano również żadnych innych szczegółów przetargowych ofert.

bEgzfIMn

Dotychczas kolejowe przewozy regionalne w Podlaskiem świadczy spółka Przewozy Regionalne. Dwuletnia umowa z urzędem marszałkowskim obowiązująca do końca 2014 r. obejmuje realizację 51 połączeń kolejowych. Średnio na dobę w regionie jeździ 45 pociągów regionalnych na dziewięciu trasach. W 2013 r. pociągi regionalne przewozy pond 1,1 mln pasażerów - podały PAP Przewozy Regionalne.(PAP)

kow/ mki/

bEgzfIMO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)