Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Dwie osoby oskarżone o pomoc Katarzynie W. w ukrywaniu się

0
Podziel się

Dwaj mężczyźni odpowiedzą za pomoc w ukrywaniu się rok temu Katarzynie W.,
wówczas podejrzanej o zabójstwo w Sosnowcu swojej półrocznej córki Magdy. Akt oskarżenia w ich
sprawie prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Białymstoku.

bEpERzaZ

Dwaj mężczyźni odpowiedzą za pomoc w ukrywaniu się rok temu Katarzynie W., wówczas podejrzanej o zabójstwo w Sosnowcu swojej półrocznej córki Magdy. Akt oskarżenia w ich sprawie prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Białymstoku.

Prokuratura Rejonowa Białystok obu mężczyznom zarzuciła poplecznictwo, polegające na pomocy Katarzynie W. w ukrywaniu się przed prokuraturą i policją i utrudnianie prowadzonego w jej sprawie śledztwa, w celu uniknięcia przez nią odpowiedzialności karnej.

Zarzuty dotyczą m.in. wyszukania i wynajęcia domu oraz dostarczania Katarzynie W. pieniędzy i żywności.

bEpERzbb

Jak powiedziała PAP w poniedziałek szefowa Prokuratury Rejonowej Białystok Urszula Sieńczyło, obaj oskarżeni do tak sformułowanych zarzutów nie przyznają się.

Jeden z nich chce jednak dobrowolnie poddać się karze. Mężczyzna ten przyznał w śledztwie, że kontaktował się z Katarzyną W. (twierdzi, że np. pomagał jej w zorganizowaniu sesji zdjęciowej), ale zapewnia, iż nie pomagał jej w ukrywaniu się przed prokuraturą i policją. Prokuratura dołączyła jego wniosek o dobrowolne poddanie się karze do aktu oskarżenia. Proponowana kara, to 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sąd.

W listopadzie 2012 roku Katarzyna W. została zatrzymana w wynajmowanym domu w miejscowości Turośń Dolna, ok. 20 km od Białegostoku, gdzie się ukrywała. Była wówczas poszukiwana listem gończym, bo od kilku tygodni nie wypełniała warunków nałożonego na nią dozoru policyjnego i nie meldowała się w komisariacie. Nie zgłaszała się także na wezwania prokuratury. Po zatrzymaniu w Turośni, trafiła do aresztu.

Z końcem ubiegłego roku kobieta została oskarżona o zabójstwo córki, zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie oraz tworzenie fałszywych dowodów, by skierować postępowanie przeciwko innej osobie. We wrześniu tego roku została skazana przez sąd pierwszej instancji na 25 lat więzienia.

bEpERzbh

Kierując do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia, miejscowa prokuratura okręgowa wyłączyła ze śledztwa wątek dotyczący udzielania pomocy Katarzynie W. w ukrywaniu się przed organami ścigania i utrudniania postępowania karnego. (PAP)

rof/ bos/ jbr/

bEpERzbC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)