Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Jest decyzja środowiskowa dla lotniska w Suwałkach

0
Podziel się

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wydała decyzję
środowiskową na budowę lokalnego lotniska w Suwałkach (Podlaskie). Lotnisko ma kosztować ok. 21 mln
zł i obsługiwać małe samoloty pasażerskie - poinformowano PAP w Urzędzie Miejskim w Suwałkch.

bEqDSyHp

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wydała decyzję środowiskową na budowę lokalnego lotniska w Suwałkach (Podlaskie). Lotnisko ma kosztować ok. 21 mln zł i obsługiwać małe samoloty pasażerskie - poinformowano PAP w Urzędzie Miejskim w Suwałkch.

Jak powiedziała PAP naczelniczka wydziału komunikacji społecznej i promocji Urzędu Miejskiego w Suwałkach Agnieszka Szyszko, obowiązująca decyzja środowiskowa oznacza, że teraz można już wystąpić o pozwolenie na budowę.

Suwalski samorząd ma już gotowy projekt budowy lokalnego lotniska. Według wstępnego kosztorysu, budowa pasa startowego i infrastruktury portu lotniczego ma kosztować ok. 21 mln zł. Suwalskie lotnisko mogłoby obsługiwać samoloty przewożące do 50 pasażerów.

bEqDSyHr

Jak poinformowała Szyszko, w planach jest budowa jednego pasa startowego o długości 1320 metrów. Obiekt ma być zlokalizowany w pobliżu terenu obecnego lotniska trawiastego lotniska. Samorząd musi jeszcze pozyskać część gruntów, które obecnie należą do Skarbu Państwa.

Władze Suwałk postawiły sobie cel pozyskania pieniędzy na ten cel ze środków unijnych w nowej perspektywie na lata 2014 - 2020. "Nie wykluczamy także współfinansowania tego przedsięwzięcia w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego" - powiedziała PAP Szyszko.

To ważna inwestycja dla tej części Polski, która nie ma w ogóle lotniska. W planach jest lotnisko regionalne w okolicach Białegostoku. W lipcu tego roku zarząd województwa podlaskiego zdecydował, że powstanie ono w Topolanach, 30 km od Białegostoku. Zarząd wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z wnioskiem o decyzję środowiskową. (PAP)

bur/ drag/

bEqDSyHS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)