Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podlaskie: Karetki nie radzą sobie z dojazdem do chorych

0
Podziel się:

Pogotowie Ratunkowe w Suwałkach zakupi dwie karetki z napędem na cztery
koła, bo zwykłe nie radzą sobie zimą z dojazdem do chorych w terenie - poinformował PAP Adam
Szałanda, dyrektor pogotowia.

Pogotowie Ratunkowe w Suwałkach zakupi dwie karetki z napędem na cztery koła, bo zwykłe nie radzą sobie zimą z dojazdem do chorych w terenie - poinformował PAP Adam Szałanda, dyrektor pogotowia.

Najgorzej - według Szałandy - jest z dojazdem w okolice Wiżajn i Rutki Tartak. Tam w wielu miejscach leży nawet metr śniegu. W niektórych miejscach zaspy sięgają prawie dwóch metrów.

Karetki wyposażone są w szufle do odśnieżania i kiedy ambulans grzązł w śniegu, zespoły ratownicze często były zmuszane do ich użycia. Wiele razy jednak to nie wystarczało i do wyciągania ambulansów z zasp proszeni byli albo przechodnie, albo strażacy ze specjalistycznym sprzętem.

"Nasz teren zawsze był trudny. Nawet nazywają go polskim biegunem zimna. Jednak tegoroczna zima dała się nam strasznie we znaki" - powiedział Szałanda.

Dyrektor przyznaje, że zakup dwóch karetek z napędem na cztery koła jest nieunikniony. Karetki te wysyłane byłyby w miejsca, gdzie najtrudniej dojechać, czyli na północ Suwalszczyzny, i mogłyby być wykorzystywane już podczas kolejnej zimy.

Koszt zakupu jednej karetki bez wyposażenia to ponad 300 tysięcy złotych, ok. 50 tysięcy zł drożej od karetki z napędem na jedną oś. Droższy jest także koszt utrzymania takiego auta.

Suwalskie Pogotowie Ratunkowe zamierza zakupić ambulanse wykorzystując na ten cel m.in. środki unijne. (PAP)

bur/ itm/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)