Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Marszałek zawiesił członkostwo w PO, we wtorek sesja sejmiku

0
Podziel się

Marszałek Podlasia Jarosław Dworzański zawiesił w czwartek członkostwo w
PO. Ma to związek z zarzutami, jakie postawiła mu prokuratura w Olsztynie. We wtorek odbędzie sie
nadzwyczajna sesja sejmiku województwa podlaskiego.

bEhclEfF

Marszałek Podlasia Jarosław Dworzański zawiesił w czwartek członkostwo w PO. Ma to związek z zarzutami, jakie postawiła mu prokuratura w Olsztynie. We wtorek odbędzie sie nadzwyczajna sesja sejmiku województwa podlaskiego.

Prokuratura postawiła marszałkowi pięć zarzutów dotyczących m.in. nieprawidłowości przy zatrudnianiu osób w urzędzie marszałkowskim oraz zarzut "przyjęcia obietnicy korzyści osobistej" w związku z konkursem na unijne dotacje dla placówek służby zdrowia.

W sumie w tym śledztwie zarzuty postawiono pięciu osobom, także m.in. członkowi zarządu województwa Jackowi Piorunkowi, dyrektorowi gabinetu marszałka Zbigniewowi Nikitorowiczowi i byłemu wicemarszałkowi Ignacemu J.

bEhclEfH

Jarosław Dworzański, Jacek Piorunek i Zbigniew Nikitorowicz zgadzają się na podawanie w mediach ich danych osobowych i pokazywanie wizerunków.

Dokumenty o zawieszeniu członkostwa w Platformie Obywatelskiej złożone przez Dworzańskiego oraz Nikitorowicza wpłynęły w czwartek do Krzysztofa Teodoruka, wiceprzewodniczącego koła PO w Białymstoku, do którego należeli Dworzański i Nikitorowicz. Nikitorowicz był przewodniczącym tego koła.

Teodoruk zapowiedział w rozmowie z PAP, że w najbliższych godzinach przekaże dokumenty do zarządu powiatu i regionu PO.

Członkostwo w PO ma też zawiesić członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek.

bEhclEfN

W związku z sytuacją w zarządzie województwa podlaskiego we wtorek 1 marca w Białymstoku odbędzie się nadzwyczajna sesja sejmiku. O jej zwołanie wnioskowali radni PiS, którzy są w opozycji w sejmiku. Wszyscy radni zostali już poinformowani o terminie sesji telefonicznie oraz droga mailową. Jak poinformowano PAP w biurze sejmiku, w programie sesji są wyjaśnienia marszałka dotyczące zarzutów prokuratury oraz tzw. sprawy różne.(PAP)

kow/ rof/ par/ ura/

bEhclEgi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)