Notowania

lewica
05.04.2009 18:31

Podlaskie: Poseł Matwiejuk nie będzie liderem lewicy na liście do PE

(dochodzi informacja o propozycji złożonej przez SLD prof. Szamatowiczowi)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi informacja o propozycji złożonej przez SLD prof. Szamatowiczowi)

5.4.Białystok (PAP) - Podlaski poseł Lewicy, bezpartyjny prawnik konstytucjonalista Jarosław Matwiejuk nie będzie liderem listy SLD w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu obejmującym województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie.

Matwiejuk poinformował w niedzielę PAP, że nie przyjął takiej propozycji, a decyzję podjął z powodów osobistych. Dodał, że to sytuacja nagła, "zaistniała w ostatnich dniach" (od ubiegłego tygodnia był anonsowany jako lider listy w tym regionie).

Matwiejuk powiedział, że w minioną sobotę poinformował o swojej decyzji władze wojewódzkie SLD w Białymstoku.

Informację o decyzji posła potwierdził sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD w Białymstoku Bartosz Wojda. Jak powiedział PAP, są "inne pomysły na +jedynkę+ na tej liście", ale szczegółów nie podał. Zasugerował jedynie, że chodzi o osobę (lub osoby) z tytułem profesorskim i że może to być nie tyle lider, co liderka.

Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do podlaskiej lewicy, może chodzić o prof. Marię Szyszkowską.

Wojda powiedział jedynie, że prowadzone będą w poniedziałek rozmowy, a decyzję powinien podjąć zbierający się we wtorek wieczorem zarząd wojewódzki SLD w Białymstoku.

Pytany o to przez dziennikarzy na niedzielnej konferencji prasowej w Białymstoku znany polski ginekolog prof. Marian Szamatowicz, potwierdził, że otrzymał propozycję kandydowania do europarlamentu z listy SLD. Propozycji jednak nie przyjął, bo, jak mówił, zgodził się już wtedy na start z listy "Porozumienia dla Przyszłości" Centrolewica.

W niedzielę został on przedstawiony przez eurodeputowanego prof. Dariusza Rosatiego jako tzw. "jedynka" tego komitetu wyborczego w okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie.

"Prawdą jest, że w momencie kiedy pan profesor (Rosati - PAP) podjął ze mną rozmowy i kiedy już podjąłem decyzję, to taką propozycję miałem, ale mówiłem, że jest ona nieaktualna" - powiedział prof. Szamatowicz. (PAP)

mwi/ rof/

Tagi: lewica, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz